Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Lokace - Herní svět

Co všechno se nachází na ostrově Faranga a jaká jsou jeho centra? To vše v sekci věnované lokacím.

Tip - Poklady ve světě
Po světě můžete najít hafo pokladů. Mkrněte na přehled těch nejzajímavějších z nich.

Tropický ostrov Faranga vám nabízí jediný klimatický pás charakteristický právě pro tropické klima. Narazíte na tropické pralesy a písčité pláže, také na vás čeká bažina. Procházka po tomto sopečném ostrově rozhodně není pro slabochy. Hornatý terén, v němž byste nějakou velkou planinu či rovinu hledali marně, je pouze pro vytrvalé hrdiny, který musejí být samozřejmě pořádně vyzbrojeni. Na cestách, v jeskyních, v ruinách se vyskytuje mnoho různorodých monster a bestií, které jen číhají na nějaké neopatrné dobrodruhy.

Mapa ostrova

Abyste se na ostrově neztratili, připravili jsme pro vás velkou mapu herního světa s vyznačenými důležitými lokacemi.

Mapa ostrova Faranga:
A) Přístavní město
B) Klášter
C) Tábor banditů

1) Pláž ze začátku hry
2) Bandita Jan
3) Ruina obsazená Inkvizicí
4) Tristanova farma
5) Severinova farma
6) Dobrodruh Leon
7) Lovkyně Jasmin
8) Chatrč druida Eldrica

Hlavní lokace ostrova

Na ostrově se nachází více menších či větších lidských osad, pojďme si nyní představit ty hlavní.

Přístavní město

Přístavní město se rozléhá na jižním pobřeží ostrova. V současnosti se v něm podle Inkvizitorova nařízení shromažďují všichni farmáři a lovci. Nikdo nesmí dovnitř ani ven. Město kdysi spadalo pod vládu Dona Estebana, nyní v něm ovšem najdete jen hrstku jeho přívrženců, kteří jen čekají na příležitost převzít město z rukou vojáků Inkvizice. Ti se pod vedením velitele Carlose snaží bandity z města vyhnat. Podle toho, komu ve městě pomůžete, si vyberete herní frakci. Více o této lokaci na stránce Přístavní město.

Klášter

Klášter je centrem mágů a Inkvizice, které stojí na jižním úpatí velkého vulkánu. V klášteře probíhá výcvik rekrutů Inkvizice a noviců mágů. Těmi se stanete, necháte-li se zajmout nebo přijdete dobrovolně s doporučením z města. V klášteře na povrch vystupuje Svatý plamen, který je podle mágů důležité ochraňovat. Také tam sídlí Inkvizitor Mendoza a nachází se u něj též vstup do rozlehlého chrámu ve vulkánu. Více o této lokaci na stránce Klášter.

Tábor banditů

Tábor banditů se rozléhá v močálu na severozápadě Farangy. Don Esteban a jeho muži sem uprchli při příjezdu Inkvizice a kolem jednoho z vyvstalých chrámů si vystavěli skromný tábor. Don nyní celé dny a noci přebývá ve svém chrámu, a tak jeho vliv mezi lidmi slábne a moc se snaží převzít jiní lidé. Bažina je pro nezkušené dobrodruhy velmi nebezpečná, jelikož se v ní vyskytují smrtící bestie. Nad bažinou stojí farma, kde se pěstuje tráva, která je jednou z hlavních přísad pro pivo. Více o této lokaci na stránce Tábor banditů.

Další oblasti

Kromě tří hlavních center ostrova se na Faranze nacházejí i méně důležitá místa a usedlosti. Pojďme se podívat i na ně.

Bandita Jan

Banditu Jana potkáte hned ze začátku hry. Jeho chatrč se nachází u cesty, která spojuje východ a západ ostrova, na křižovatce s cestou vedoucí k pláži ze začátku hry. I když je Jan bandita, nemáte se čeho bát. Když zjistí, že nejste od Inkvizice, ochotně vám sdělí, jak se mají věci na ostrově, co se na Faranze nachází atp. Pokud jej požádáte, může vás navést buď do tábora svých banditů nebo na cestu k městu. Také v jeho domě získáte první solidní meč a základní mapu ostrova.

Ruina obsazená Inkvizicí

Vyvstalé ruiny a velké chrámy jsou všude po ostrově. V dungeonech, v nichž strávíte mnoho hodiny hry, se musíte mít napozoru. Nejen před monstry, která tam na vás čekají, ale i před smrtícími pastmi, jakými jsou například bodáky. Jednu z takových malých ruin najdete i kousek na sever od bandity Jana. A není tam jen ruina. V jejím bezprostředním okolí si totiž totiž zřídili tábor vojáci Inkvizice, kteří sem byli posláni za účelem prozkoumání ruiny a získání artefaktů všeho druhu. Pokud nejste členem některé z frakcí, určitě sem nechoďte. Vojáci by vás totiž napadli a zavlekli do kláštera.

Tristanova farma

Tristanova farma je první místo, na které narazíte při cestě od Jana k městu. Jak již název vypovídá, vede ji novic Tristan, ačkoli mu samozřejmě nepatří. Dříve zde byli farmáři a lovci, kteří se ovšem museli podřídit novému zákonu a museli farmu opustit. Tristan se o ni nyní spolu s dalšími novici stará. Pěstuje se zde obilí a chovají se domácí zvířata, zejména prasata.

Čas od času se zde zastaví nějaký voják Řádu, se kterým byste neměli přijít do kontaktu, jinak vám opět hrozí zajetí do kláštera. Jinak se zde dá splnit pár jednoduchých úkolů týkající se sklizně obilí a vybití hladových vlků, kteří žerou místní čuníky. V hlavní chatrči se dá také sehnat slabá zbroj, která se začátečníkům hodí. Když novicům pomůžete, může vás poté jeden z nich zavést k zadní bráně města.

Severinova farma

Tato farma se rozléhá pod klášterem nedaleko velké křižovatky cest. Dříve patřila farmářce Tildě, ta je nyní ovšem zavřená ve městě a farma je spravována Inkvizicí. Tu na tomto místě vede velitel Severin. Na farmě se samozřejmě pěstují různé plodiny a chovají domácí zvířata, na které poslední dobou útočí můry.

Hlavním úkolem tohoto místa je ale shromažďování všech artefaktů z ruin a jejich zasílání do kláštera. Přímo pod farmou se nachází malá ruina a přímo nad ní velký chrám. Severin také řeší problém s gnomy, kteří každou chvilku doslova pořádají nájezdy na farmu a kradou vše, co jde ukradnout.

Leonova chatrč

V lese na východ od Severinovy farmy narazíte na pohádkové jezírko, obklopené pestrou vegetací a několika monstry. Také u něj stojí chatrč, v níž nyní pobývá Leon. Leon je nejmladším synem farmářky Tildy, který utekl z města a vydal se do divočiny. Našel tuto opuštěnou chatrč, a tak se v ní usídlil. Nyní má Leon problémy s vidinami nemrtvých, s čímž mu můžete pomoci.

Chatrč Jasmin

Tato lovecká chatrč stojí na východním pobřeží ostrova. Žije v ní lovkyně Jasmin, lovec Henrik a jejich ochočený vlk Rufo. Všichni tři jsou velmi sympatičtí. Jasmin prodává nějaké lovecké věci, Henrik touží po nalezení bájného Gyrgera, a Rufo - ten bude za flák masa váš velký přítel. Jasmin loví zvířata a získává z nich trofeje, které se poté snažit prodat ve městě. Od dob jeho obsazení Inkvizicí je to ale stále těžší a těžší.

Ruiny věží

Po ostrově se nachází několik menších či větších ruin věží a malých pevností. Není známo, jakou funkci dříve plnily, očividně je jejich sláva dálnou historií. Jasné je, že v nich kdysi žili mocní páni, které se snažil ovládnout lord Patroscon. Pomocí temné moci získal prsteny, které mu měly pomoci dosáhnout tohoto zlého cíle. Moc v nich obsažená se ovšem obrátila proti Patrosconovi i proti pánům. Ti všichni jsou nyní odsouzeni k věčnému bytí mezi životem a smrtí právě v těchto ruinách. Pokud se do nich vydáte, vězte, že na ně narazíte. Proto se na cestu pořádně vyzbrojte.
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist