Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Novinky ze sekce Risen

Finální NoCD/NoDVD patch pro Risen 1

Před pár dny jsme vás informovali o novém patchi pro hru Risen 1, díky kterému již nemusíte mít DVD v mechanice. Patch bohužel nebyl kompatibilní se hrou, která obsahovala oficiální patch 1.10 – včera byl vydán finální patch, který by měl mít již všechny problémy opravené. Proto pokud jste si ještě tento patch nestáhli, můžete to udělat ze stránek Worldofrisen.de.Linky na fórum:
Technické fórum Risen 1

NoCD/NoDVD patch pro Risen 1

Herní studio Piranha Bytes vydalo zřejmě poslední patch ke hře Risen 1. Tento patch vám umožní hrát hru bez nutnosti mít originální DVD v mechanice. Zde je však nutné podotknout, že patch byl vyvíjen na původní prodejní krabicovou verzi (1.0). Pokud máte instalovanou nejnovější opravu 1.10, může se v některých případech stát, že vyskočí po spuštění samotné hry chybová hláška. Nejjistější variantou proto zůstává hru kompletně odinstalovat, vše plně pročistit, hru opět nainstalovat a nahrát tuto nejnovější opravu. Patch 1.10 by pak měl po instalaci opět plně fungovat.Pokud narazíte při instalaci na jakýkoliv problém, můžete se obrátit na naše fórum - Risen 1 Technické problémy

Risen Unofficial Patch 1.3

V dnešní novince vám přinášíme neoficiální opravný patch ke hře Risen 1, který vytvořili zahraniční fanoušci této výborné RPG hry. Patch opravuje mnoho technických a herních nesrovnalostí, které vývojáři z Piranha Bytes ve svém jediném opravném balíčku opomněli. Postup správné instalace a odkazy ke stažení naleznete v levém menu, sekce Média & Download - Risen Unofficial Patch 1.3.

Optimalizace a patche Risen 1

Ač od vydání Risen 1 uběhla již nějaká ta doba, pořád se na našem fóru objevují dotazy, ve kterých se nás ptáte, jaký patch máte nainstalovat anebo kdy nainstalovat češtinu tak, aby vše fungovalo tak, jak má. Proto jsme se pro vás rozhodli vytvořit veškerý soupis všeho, co se této problematiky týká, včetně správného postupu, jak vše nainstalovat.

Více čtete v sekci Risen 1 - Optimalizace a patche.

Risen MoD Starter 1.3.2.3

V poslední době se často na našem fóru ptáte, jak to je s funkčností RMDS ( Risen MoD Starter). Pravdou je, že verze 1.3.2.0 měla časté problémy s připojením k databázi módů – proto vám přinášíme novou verzi, ve které by se již tento nedostatek neměl vyskytovat. Pro bezproblémovou funkčnost tedy postupujte dle tohoto návodu:

1. Nainstalujte Risen
2. Nainstalujte oficiální patch 1.10
3. Nainstalujte češtinu CZFM 1.1
4. Nainstalujte RMDS 1.3.2.3 (pokud jste měli někdy dříve nainstalovanou nějakou předešlou verzi, tak ji kompletně odstraňte)
5. Pokud máte Windows Vista anebo 7, spusťte RMDS jako správce (klikněte pravým tlačítkem na ikonu a zvolte možnost Spustit jako správce a potvrďte)


Nyní by již vše mělo fungovat tak, jak má. Čeština je již v základní jazykové nabídce (pokud se vám program po prvním spuštění nezobrazil v češtině, použijte nabídku Options -> Languages).

Risen MoD Starter 1.3.2.3

Gothic Mod pro Risen 1

Již delší dobu jsme nepřinesli novinku k modifikacím Risen 1 - toto dnes chceme napravit, a proto Vám představujeme Gothic Mod, který zásadnějším způsobem mění svět Risen na starý dobrý svět Gothic. V podstatě se jedná o souhrn všech doposud dostupných modifikací, které byly vydávány jednotlivě - nyní již ale všechny dostupné v jednom úhledně zabaleném balíčku.Nová naděje pro Risen Fanart

Určitě jste si všimli, že poslední dobou zdejší fanart trošku vázne, minimálně se ho neprodukuje tolik, jak tomu bylo v letech minulých. Risen zkrátka nepřitahuje fanartové nadšence tak, jak to dokázal jeho předchůdce Gothic. Před nějakým časem se ale na našem fóru rozjel projekt, který má za cíl nové fanoušky tvorby přesvědčit, že i Risen je hra vhodná na fanouškovskou tvorbu. Řád věčného plamene se pustil do slibně vyhlížejícího projektu, který nazval Triky s Minsky módem - v tomto tématu časem najdete vše, co je možné s konzolí v Risen provést. Proto Vám tento topic vřele doporučujeme a doufáme, že díky němu vzniknou další nová díla.
ANKETA: Jak se těšíte na Risen 2

Půlrok se s půlrokem sešel, takže je čas na výměnu anketní otázky :). Nyní se vás ptáme, jak se těšíte na Risen 2. Očekáváte RPG pecku, která dá vzpomenout na první díly série Gothic, a nebo jste spíše zdrženliví a nebo je pro vás naopak modlou Arcania (v tom případě prosím opousťte tyto stránky :D)...

Anketu najdete v pravém sloupci.

Závěr speciálu o módech k Risen

Dnes vám přinášíme poslední díl našeho speciálu o modifikacích k Risen. Tentokrát se nejedná o žádnou modifikaci, nýbrž o interview s tvůrcem programu Risen Mod Starter, díky němuž můžete pohodlně instalovat a spouštět módy v Risen.

V interview se dozvíte o situaci, jaká na mod scéně panuje, nástrojích, jaké pro tvorbu módu můžete využít, a dalších věcech. Čtěte v sekci Risen - Módy - Interview.

P.S.: Dnes začíná veletrh GamesCom. Tak co, bude ohlášeno pokračování Risen? Já říkám, že ano. A co vy? No uvidíme už brzo :).

Předposlední díl modifikačního speciálu

Dnes vám přinášíme předposlední díl našeho speciálu, který mapuje modifikace k Risen. Tentokrát se podíváme na vybrané modifikace, které nelze zařadit do žádné z předchozích kategorií. Jedná se například o změnu ukazatele mapy či změnu mapy přístavního města. Nicméně troufáme si tvrdit, že za nejzajímavější by se dal označit mód, který do hry nic nepřidává. Naopak - odebírá dámám jejich svršky :).

Na tyto módy se můžete podívat v sekci Risen - Módy - Ostatní.


Strana 1 | 2 | ... | 31


Archiv novinekGothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist