Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Základní informace

Stručný popis Risen, nové hry od tvůrců série Gothic.

Risen je akční RPG hra, která byla vydána 2.října 2009 (v ČR o deset dní později). Hru vyvinulo německé studio Piranha Bytes a vydal německý distributor Deep Silver, distribuci v ČR zajistila společnost CENEGA. Risen je považován za nástupce herní série Gothic, kterou právě Piranha Bytes do třetího dílu vyvíjeli a jejíž první dva díly sklidily mezi hráči obrovský úspěch. Po nepříliš povedeném Gothic 3 a následném ukončení spolupráce s vydavatelem Gothic 3 JoWooDem (který vlastní práva na značku Gothic) se Piranha Bytes v Risen rozhodli pro návrat ke kořenům série Gothic, které je proslavili

Příběh

Děj Risen začíná nadpřirozenými událostmi. Planety zasahuje tzv. "temná vlna". Krajiny jsou pustošeny magickými proudy, poté co z podzemí vyvstaly prastaré chrámy, z nichž se vyrojily krvežíznivé bestie a začaly přepadat bezmocné obyvatele. Jen tropický sopečný ostrov Faranga zůstává od zničujících proudů ušetřen. Inkvizice, vedená Inkvizitorem Mendozou, odplouvá na králův rozkaz z přístavu Gaurus, aby prozkoumala 120 mil vzdálené souostroví a našla tam odpovědi na tyto tajemné jevy. Na jedné ze zastávek lodi se na palubu potají dostane hrdina, za kterého hráč hraje. U ostrova Faranga vpluje loď do velké bouře, která ji zničí. Hrdina se probouzí na pláži v poli utonutých. Tím dobrodružství začíná... Více o příběh si můžete přečíst zde.

Frakce

V Risen se můžete přidat ke třem různým frakcím, jejichž volba ovlivní zbytek hry. K dispozici je Inkvizice, jejíž doménou je boj s holí a užívání runové magie, dále bandité, kde se můžete naučit bojovat s mečem, lukem, kuší a těžkými zbraněmi, magii ovšem můžete používat pouze ve formě svitků. Poslední možností jsou mágové, kteří vám mohou poskytnout nejvyšší vědění magie.

Lokace

Ostrovu Faranga dominuje vulkán v jeho středu. Mimo spoustu drobných lokací, jako jsou farmy či samoty v divočině, se na ostrově nachází tři velmi významné lokace. První je přístavní město, druhou je sopečná pevnost, kde sídlí Inkvizice a mágové, a poslední je velká bažina, kde si svůj tábor zřídili bandité.

Monstra

Kromě klasických lidských protivníků najdete v džungli a v podzemí monstra všemožných druhů. Od poměrně lehce přemožitelných mořských supů, vlků a ostnatých krys až po zákeřné popelavé bestie a štíry. Nesmí samozřejmě chybět nějací nemrtví, v případě Risen ghúlové a kostlivci.
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist