Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Kovářství

V Risen si s dovedností Kovářství můžete vyrobit vlastní meče. A ne jen tak ledajaké...

Pokud hrajete za bojovníky, určitě se vám bude hodit schopnost vlastní výroby meče, kterou spolu s taktéž velmi užitečným klenotnictvím propůjčuje dovednost Kovářství. Pomocí ní můžete vykovat velmi slušné meče, například i druhý celkově nejlepší meč hry! Ten je ovšem k dispozici až od 4.kapitoly, nicméně třeba takový 5. nejlepší meč ve hře s poškozením 75 můžete ukovat již od začátku hry.

Tak motivační odstavec máme za sebou. Pojďme se nyní blíže podívat na výrobu mečů. Pomocí Kovářství lze ukout celkem tři druhy: Klasické z oceli, obsidiánové a unikátní meče.

Ocelové meče

Klasické ocelové meče jsou základní kovářské produkty. Jedná se o tři meče - jednoruční, bastard a obouruční. Tyto meče jsou vyráběny z železné rudy, kterou můžete promocí dovednosti Prospektorství těžit z příslušných ložisek různě po světě. Vytěženou rudu pak můžete u kovářů vyměnit za ocelový ingot, který pak zpracujete v kovárně (více v části Výroba meče). Ocelové ingoty můžete také koupit či najít.

Obsidiánové meče

Meče z obsidiánu vynikají svým tmavým zbarvením, pozlacenou rukojetí a samozřejmě také vynikající kvalitou. Jedná se o meče ještěranů, které můžete vykovat až poté, co od pobitého ještěrana nějaký takový meč získáte. Kovář Walter z přístavu vám poté bude moci vyrobit obsidiánové ingoty, které si pak již sami budete muset zpracovat v kovárně (více v části Výroba meče). K získání ingotů budete muset pomocí dovednosti Prospektorství vytěžit nějaký ten obsidián z obsidiánových ložisek. Narozdíl od ocelových ingotů ty obsidiánové nelze nikde najít či koupit.

Stejně jako ocelové tak i obsidiánové meče mají tři druhy: Jednoruční, bastard a obouruční. Obsidiánový obouručák je přitom druhým nejlepším mečem ve hře. Nutno podotknout, že obsidiánové meče získáné prostřednictvím Kovařiny nikde jinde neseženete. Ty od ještěranů mají mnohem horší parametry a nevyplatí se je ani nosit.

Unikátní meče

Mezi unikátní meče se řadí obouruční meč Požírač duší a bastard Větrná bouře. Oba tyto meče jsou rozlomeny na dvě části, které jsou ukryty ve světě. Když najdete obě části daného meče, můžete je v kovárně spojit v jeden (více v části Výroba meče). Nutno podotknout, že obě části můžete získat již od 1.kapitoly a jedná se tak o nejsilnější meče, které můžete již od začátku hry nosit.

Oba ale vyžadují mnoho síly a k efektivnímu používání byste je měli nosit v jedné ruce (což vyžaduje velkou úroveň dovednosti boje s mečem), takže je nejspíše budete používat až o něco později.

Vlastní výroba v kovárně

Pokud chcete vyrobit meč v kovárně, musíte mít v případě ocelových a obsidiánových mečů patřičný ingot, v případě unikátních obě části dané zbraně. Další nutností je samozřejmě potřebná úroveň dovednosti Kovářství. Ty jsou celkem tři, přičemž přirozeně platí přímá úměra mezi kvalitou výsledného meče a vašeho kovářského umu. No a poslední nutností je kovářské kladívko, které můžete koupit od kovářů Alvara, Oscara, Karlsena a obchodníka Costy.

Pak už jen navštivte některou kovárnu a vykovejte meč dle následujícího postupu:

  1. Rožhavte ingot ve výhni.
  2. Vytvarujte na kovadlině.
  3. Ochlaďte jej v kádi s vodou.
  4. Nabruste jej pomocí brousku.

Výsledkem každého kroku je určitý polotovar, který pak můžete použít v dalším kroku. Při použití daného nástroje (brus, kovadlina, atp.) se vám zobrazí inventář s polotovary, které můžete na daném nástroji upravit. Vyberte ten, který chcete. Hotový meč, který můžete nosit, je výsledkem až posledního kroku (nabroušení).

Jednotlivé kroky kování meče jsou zobrazeny na následujících obrázcích.

(1) | (2)

(3) | (4)

Přehled ingotů

Následuje přehled všech ocelových a obsidiánových ingotů.Obsidiánový obouruční meč
Obsidiánový obouruční meč -
Vyžaduje obsidiánu 12
Vyžaduje zlatých 30
Cena 250
Ingot na obsidiánový obouruční meč můžete vyměnit za obsidián a zlato u Waltera ve 4.kapitole.


Obsidiánový meč bastard
Obsidiánový meč bastard -
Vyžaduje obsidiánu 10
Vyžaduje zlatých 20
Cena 200
Ingot na obsidiánový meč bastard můžete vyměnit za obsidián a zlato u Waltera ve 2.kapitole.


Obsidiánový meč
Obsidiánový meč -
Vyžaduje obsidiánu 8
Vyžaduje zlatých 10
Cena 150
Ingot na obsidiánový jednoruční meč můžete vyměnit za obsidián a zlato u Waltera.


Obouruční meč
Obouruční meč -
Vyžaduje železné rudy 12
Cena 120
Ingot na ocelový obouruční meč můžete vyměnit za železnou rudu u Waltera nebo Oscara, najít v truhle u severní venkovní zdi Leonardova domu nebo koupit od Karlsena v první či od Oscara ve 3.kapitole.


Meč bastard
Meč bastard -
Vyžaduje železné rudy 10
Cena 100
Ingot na ocelový meč bastard můžete vyměnit za železnou rudu u Waltera nebo Oscara, najít v truhle v lese nazápad od Donovy bažiny nebo koupit od Oscara a Alvara od 2.kapitole.


Meč
Meč -
Vyžaduje železné rudy 8
Cena 75
Ingot na ocelový jednoruční meč můžete vyměnit za železnou rudu u Waltera nebo Oscara, koupit od Oscara a Alvara od 1.kapitoly a nebo najít např. v truhle u Oscara, Leona a Karlsena.Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist