Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Získávání trofejí

Klasická lovecká dovednost, která do vaší kapsy může přivést slušné množství zlaťáků.

Získávání trofejí ze zvířat a monster je klasickým elementem her od Piranha Bytes, který má své kořeny již v prvním díle série Gothic. Ani v Risen nepřijdou lovci zkrátka a z každého skoleného zvířete mohou sebrat zajímavé věci.

Trofeje přitom dělíme na dvě skupiny. První skupina trofejí, do které patří zejména maso (což sice trofej v pravém smyslu moc není) a pak některé zajímavé a poměrně vzácné relikvie, je přístupná všem hráčům. Druhá skupina trofejí je pak k dispozici jen s dovedností Získávání trofejí. Zde se jedná například o kůže, rohy brontoků, kly divočáků, křídla můr či jedové ostny škorpiónů.

Není to ovšem jen dovednost, kterou musí správný lovec ovládat. V Risen jsou k zisku trofejí druhé skupiny (kromě kůží) potřeba speciální lovecké nástroje. Ve hře jich je k dispozici celkem pět a každý z nich najde uplatnění při získání jiného předmětu. Tak například pomocí pily můžete odřezat rohy brontokům. Všechny nástroje, jejichž výpis je v seznamu níže, lze koupit či najít již v první kapitole, takže se nemusíte bát, že byste tak případně o něci přišli.

Jak získat trofeje

Návod na vlastní získání trofeje by tu snad ani nemusel být, ale pro úplnost jej přeci jen uvádíme. Získat trofej je opravdu snadné. Stačí zabít zvíře a poté kliknout na jeho tělo. Tím se zobrazí inventář zvířete (pokud z něj můžete něco sebrat), který bude obsahovat všechny trofeje, které můžete se svou úrovní dovednosti a svými aktuálními loveckými nástroji od tohoto zvířete vzít. Žádná práce navíc.

Přehled loveckých nástrojůPila
Pila Horn saw
Cena 100
Pomocí pily můžete brontokům odřezat jejich rohy. Jeden kus tohoto nástroje můžete najít v truhle v chatrči lovkyně Jasmin.


Dláto
Dláto Jaw chisel
Cena 100
Pomocí dláta můžete bažinným červům odebrat jejich rohy. Lze koupit od Douga od 1.kapitoly nebo najít v truhle v bažině na východě.


Drtič
Drtič Sting breaker
Cena 100
Pomocí tohoto nástroje můžete získat žihadla ostnatých krys a jedové osteny škorpiónů. Drtič prodávají Jasmin a Flavio od začátku hry.


Svírací kleště
Svírací kleště Jaw tongs
Cena 100
Pomocí těchto kleští můžete získat tesáky divočáků a zuby jiných divokých zvířat. Můžete je koupit od Douga nebo Flavia od 1.kapitoly. Dají se ovšem najít v truhle v Coleově domě v přístavním městě.


Nůžky
Nůžky Wing shears
Cena 100
Pomocí tohoto nástroje budete moci odebrat křídla velkým můrám. Koupit je můžete od lovce Douga od 1.kapitoly.Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist