Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Tvorba svitků

Jednorázová kouzla v podobě svitků mohou vyrábět mágové, vojáci a dokonce i bandité.

Svitky jsou důležité zejména pro bandity a vojáky Inkvizice, jelikož tyto dvě frakce nemohou použít magické runy. Důležitá užitková kouzla jako levitace, telekineze atp. si tak někdy musí sami vyrobit, a to právě ve formě svitků. Není to sice povinnost, svitky se dají samozřejmě i koupit a najít různě po světě, ale pokud zrovna potřebujete nějaké kouzlo, nemusíte hledat obchodníka a můžete si jej vyrobit sami.

Výroba svitků je podmíněna stejnojmennou dovedností. Tu se můžete naučit od mistra Illumara v klášteře. Pokud se rozhodnete hrát za mágy nebo vojáky Inkvizice, naučíte se tuto dovednost povinně v první kapitole v rámci zkoušek od mistrů. Pokud hrajete za bandity, dá vám na Illumara tip mág Cormac v Donově chrámu. Jakmile vás pak Don pošle vyjednávat s Inkvizitorem, můžete se zastavit u mistra a psaní svitků se za 5 dovednostních bodů naučit.

Jak vyrobit svitek

K výrobě svitků v první řadě potřebujete psací potřeby - pero (quill) a prázdný svitek (blank scroll). Obě věci lze získat třeba od novice Caspara. Dále potřebujete určitou přísadu, která tvoří část síly magického svitku a která je kouzlo od kouzla odlišná. No a poslední důležitá věc pro tvorbu svitků je runa daného kouzla. Svitek je totiž opis či kopie a runa v tomto případě slouží jako vzor.

Tvorba svitků u psacího stolu.

Jakmile máte všechny potřebné věci, přistupte k psacímu stolu (v hale s mistrem Illumarem například) kliknutím na něj. Objeví se vám nabídka kouzel, k nimž máte runu. Ikonky kouzel s červeným obrysem značí, že k tvorbě daného kouzla vám chybí přísada. Najetí kurzorem myši nad ikonku kouzla vám ukáže, jakou přísadu dané kouzlo vyžaduje a jaké množství jich v inventáři máte.

Kliknutím na ikonku kouzla dáváte najevo, že chcete vytvořit daný svitek. V případě, že máte suroviny na více těchto svitků, budete vyzváni k udání počtu, kolik svitků chcete vyrobit.

Přehled přísad pro tvorbu svitků

Svitek Přísady
Berserk 10x zub
Inferno 2x kel
Iluze 1x kel
Levitace 2x křídlo
Magická ochrana 2x obsidián
Malé léčení 1x Léčivá bylina
Nautilus 1x ulita Nautiluse
Otevření zámku 2x paklíč
Popelavá bestie 1x srdce Popelavé bestie
Povolat kostlivce 2x kost
Rychlost 1x Bludný kořen
Střední léčení 1x Léčivá rostlina
Světlo 10 zlatých
Telekineze 1x pel z křídel
Velké léčení 1x Léčivý kořen
Vtip 1x perla
Zrušit bariéru 1x Kořen many
Zrušit silové pole 1x Rostlina manyGothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist