Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Modifikace pro Risen

V této sekci vám představíme MOD scénu Risen.

Pokud si chcete trochu zpestřit Risen, můžete vyzkoušet některou z dostupných modifikací. Modifikace je úprava hry menšího či většího rázu, kterou vytvořili fanoušci hry. Vzhledem k tomu, že k Risen autoři nevydali žádné nástroje pro tvorbu modifikací, aktuálně dostupné modifikace většinou pouze mění textury. Přesto se ale i mezi těmito jednoduchými módy najde několik zajímavých, kterým stojí za to věnovat pozornost.

Instalace módů - Risen MoD Starter [v češti]

K instalaci modifikací doporučujeme program Risen Mod Starter. Tento program umožňuje stahování modifikací z online databáze a jejich pohodlné vkládání a odstraňování ze/do hry. S tímto programem můžete hrát samozřejmě i originální Risen bez jakýchkoli módů. Filozofií je, že si stáhnete a nainstalujete jen ty módy, které chcete.

Program pro instalaci vyžaduje patch 1.10. Celkový návod na instalaci Risen v češtině včetně programu pro tvorbu módů je tedy následující:

  1. Nainstalujte Risen
  2. Nainstalujte patch 1.10 [info zde]
  3. Nainstalujte češtinu RCZFM [stáhnout zde]
  4. Nainstalujte Risen Mod Starter [stáhnout zde]. Češtinu pak zvolte v menu Options -> Languages.
  5. Stáhněte módy, vložte do hry a hrajte!

Módy pak můžete stáhnout z online databáze (obr.1), kterou otevřete kliknutím na příslušnou položku menu. Po stažení modifikací se vám objeví v seznamu modifikací. Zatržením požadovaných módů a klepnutím na "Integrovat do hry" (obr.2) vložíte příslušné módy do Risen. Kliknutím na "Odstranit módy ze hry" je zase ze hry odstraníte. Pohodlné, jednoduché.

MDS MDS

Obrázek 1 | Obrázek 2Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist