Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Lektvary

Lektvary se primárně používají k obnovení ztraceného ztraví či spotřebované magické energie (many). Ve hře ovšem můžete najít, získat či prostřednictvím alchymie vyrobit i permanentní lektvary, které vám mohou zvýšit zdraví, manu, ale i sílu a obratnost trvale.

Lektvary můžete koupit například od Leonarda ve městě, Cormaca v Donově chrámu nebo Abraxe v klášteře.Velký léčivý lektvar
Velký léčivý lektvar Strong healing potion
Zdraví +300
Cena 60
Nejsilnější léčivý lektvar obnovuje až 300 bodů života. Tento lektvar můžete vyrobit na třetí (nejvyšší) úrovni dovednosti alchymie, klíčovou ingrediencí je rostlina Healing root.


Léčivý lektvar
Léčivý lektvar Healing potion
Zdraví +150
Cena 40
Střední léčivý lektvar obnovuje až 150 bodů života. Tento lektvar můžete vyrobit na druhé úrovni dovednosti alchymie, klíčovou ingrediencí je rostlina Healing plant


Malý léčivý lektvar
Malý léčivý lektvar Small healing potion
Zdraví +75
Cena 30
Malý léčivý lektvar obnovuje až 75 bodů života. Tento lektvar můžete vyrobit na první úrovni dovednosti alchymie, klíčovou ingrediencí je rostlina Healing herb. Tento lektvar je pravděpodobně nejpoužívanějším léčivým lektvarem. Kupovat se jej ale příliš nevyplatí, jelikož oproti ostatním léčivým lektvarem má nejhorší poměr vylečených bodů ku ceně. Malé léčivé lektvary často získáte z kostlivců.


Velký lektvar many
Velký lektvar many Strong mana potion
Mana +200
Cena 60
Nejsilnější lektvar many obnovuje až 200 bodů magické energie. Tento lektvar můžete vyrobit na třetí (nejvyšší) úrovni dovednosti alchymie, klíčovou ingrediencí je rostlina Mana root.


Lektvar many
Lektvar many Mana potion
Mana +100
Cena 40
Střední lektvar many obnovuje až 100 bodů magické energie. Tento lektvar můžete vyrobit na druhé úrovni dovednosti alchymie, klíčovou ingrediencí je rostlina Mana plant.


Malý lektvar many
Malý lektvar many Small mana potion
Mana +50
Cena 30
Malý lektvar many obnovuje až 50 bodů magické energie. Tento lektvar můžete vyrobit na první úrovni dovednosti alchymie, klíčovou ingrediencí je Mana mushroom.


Lektvar regenerace
Lektvar regenerace Potion of regeneration
Zdraví +50
Mana +50
Cena 50
Tento lektvar využijete v okamžiku, kdy budete potřebovat obnovit menší množství života i many. Narozdíl od všech ostatních lektvarů jej nelze samostatně vyrobit pomocí dovednosti alchymie. Můžete jej koupit nebo jej najít v různých truhlách či u poražených protivníků.


Lektvar zdraví
Lektvar zdraví Potion of health
Zdraví trvale +10
Cena 1000
Tento lektvar vám trvale zvýší maximální hodnotu vašeho zdraví o 10 bodů. Můžete jej sami vyrobit na třetí (nejvyšší) úrovni dovednosti alchymie. Také jej můžete nalézt na několika místech na ostrově či jej získat v rámci úkolu pro alchymistu Leonarda z města.


Lektvar magie
Lektvar magie Potion of magic
Mana trvale +5
Cena 1000
Tento lektvar vám trvale zvýší maximální hodnotu vaší many o 5 bodů. Můžete jej sami vyrobit na třetí (nejvyšší) úrovni dovednosti alchymie. Také jej můžete nalézt na několika místech na ostrově.


Lektvar síly
Lektvar síly Strength potion
Síla trvale +5
Cena 1000
Tento lektvar vám trvale zvýší maximální hodnotu vaší síly o 5 bodů. Můžete jej sami vyrobit na třetí (nejvyšší) úrovni dovednosti alchymie. Také jej můžete nalézt na několika místech na ostrově či získat v rámci některých úkolů.


Lektvar obratnosti
Lektvar obratnosti Potion of dexterity
Obratnost trvale +5
Cena 1000
Tento lektvar vám trvale zvýší maximální hodnotu vaší obratnosti o 5 bodů. Můžete jej sami vyrobit na třetí (nejvyšší) úrovni dovednosti alchymie. Také jej můžete nalézt na několika místech na ostrově.


Lektvar cestovatele
Lektvar cestovatele Traveler's potion
Zkušenosti +100
Cena 40
Pomocí tohoto lektvaru si můžete zvýšit vaše zkušenosti o 100 bodů. Smysl tohoto lektvaru nám zatím zůstává utajen.


Lahvička
Lahvička Vial
Cena 5
Prázdná lahvička je přirozeně potřeba k výrobě jakéhokoli lektvaru.Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist