Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Příběh

Na této stránce se dozvíte základ příběhu Risen. Co se událo před vlastním začátkem hry a další příběh v pozadí.

Děj Risen začíná nadpřirozenými událostmi. Planety zasahuje tzv. "temná vlna". Krajiny jsou pustošeny magickými proudy, poté co z podzemí vyvstaly prastaré chrámy, z nichž se vyrojily krvežíznivé bestie a začaly přepadat bezmocné obyvatele.

Jen sopečný ostrov Faranga zůstává od zničujících proudů ušetřen. Inkvizice, vedená Inkvizitorem Mendozou, odplouvá na králův rozkaz z přístavu Gaurus, aby prozkoumala 120 mil vzdálené souostroví a našla tam odpovědi na tyto tajemné jevy. Po svém příjezdu přebírá Mendoza vládu na ostrovem. Don Esteban, který doposud velel městu, uprchne se svými přívrženci do bažiny. Inkvizitor znovu vyráží na svou loď, aby plul k jinému ostrovu v souostroví.

"Když jsem na ostrově Gaurus vstoupil na loď Inkvizice, neměl jsem ani potuchy, jak životu nebezpečná může cesta k pevnině být. Koneckonců jsem se nechal najmout jen jako stráž, abych náklad lodi uchránil od nějakých nenechavých rukou. Když jsme se dostali do bouře, náhodou jsem zaslechl, jak Mendoza přikázal kapitánovi, aby plul přímo do ní. Vzpomínám si jen na hlasitou ránu, když rozbouřené vlny rozbily loď.

Druhého rána jsem se probudil v poli sutin mezi těly ostatních členů posádky. Zvláštní, jako bych teď, když toto píšu, slyšel nějaké zvuky z lesa. Asi se tam půjdu podívat..."

Útržek textu z jedné knihy nalezené na ostrově Faranga, která byla při uvedeném lodním neštěstí vyplavena na pobřeží. Autor neznámý.

Na tomto ostrově ze země také vyvstaly ruiny. Inkvizitor Mendoza se rozhodne vrátit se na první ostrov, aby prozkoumal i jeho ruiny. K tomuto účelu nechá připravit loď v přístavu. Obyvatelé, z čirého strachu, že na ostrově zůstanou "sami", naléhají, aby mohli plout také, ale Inkvizice se nenechá obměkčit: Nikdo nesmí ostrov opustit. Navzdory zákazu se ale na palubu lodi proplíží dvě osoby jako černí pasažéři - mladá žena jménem Sara a odvážný, bezejmenný hrdina.

Při plavbě se ovšem loď dostane do velké bouře, jejíž nápor loď nevydrží. Inkvizitor se pomocí magie teleportuje na bezpečné místo, ovšem ostatní členové posádky jsou ponecháni osudu. Bezjmenný mladý muž, který neštěstí jako zázrakem přežije a je vyvržen na břeh. Jakmile se probere z bezvědomí, ihned vklouzne do své role. Dobrodružství Risen od tohoto okamžiku startuje. Jak to bude dál, to se dozvíte ve hře, která má jasný začátek a jasný konec a současně je začátkem jedné větší série.
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist