Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Klenotnictví

Kromě zbraní můžete s dovedností Kovářství vyrábět i mocné magické prsteny a amulety.

Zcela novou schopností v hrách od Piranha Bytes je možnost výroby vlastních šperků s magickými parametry. Zlatnickou zručnost vašeho hrdiny určitě dovednost Kovářství, která tedy spolu s výrobou mečů má dvojitý účinek a stává se tak poměrně užitečnou dovedností.

Díky klenotnictví ji totiž bez pochyby užijí i magické postavy, jelikož lze vyrobit mocné artefakty zvyšující magickou energii, či dokonce rovnou schopnost krystalové magie.

Pomocí klenotnictví můžete vyrábět amulety a prsteny. Jejich moc se přímo odvíjí od úrovně dovednosti Kovářství, kterou daný předmět k výrobě potřebuje. S první úrovní Kovářství můžete vyrobit základní prsteny poskytující například malé navýšení síly. Druhá úroveň poté přináší silnější prsteny a první amulety, no a na nejvyšší třetí úrovni Kovářství můžete vyrobit velmi mocné amulety, které znatelně zvýší vaše schopnosti.

Jak vyrobit amulet či prsten

Kromě již zmíněné potřebné úrovně dovednosti Kovářství, musíte pro výrobu zlatnických předmětů mít patřičné materiály. Mezi ty se řadí hlavně hroudy zlata, přičemž každý prsten vyžaduje 5 hroudek, každý amulet pak 10. Hroudy zlata můžete získat těžbou ze zlatých ložišek (více o těžbě v sekci Herní činnosti) nebo, pokud nechcete investovat body do dovednosti Prospektorství, je můžete najít v různých truhlách nebo koupit (více v sekci Tipy a triky).

Dalším potřebným materiálem je drahokam, který bude do daného prstenu či amuletu zasazen. Prsteny vyžadují malé drahokamy, amulety naopak velké, kterých ve hře moc není, takže pořádně rozmýšlejte, jak s nimi naložíte.

Materiály už máte, nyní potřebujete nástroje, s jejichž pomocí cennost vyrobíte. Pro klenotnictví jsou nutné dva: Zlatnické kladívko a zlatnické kleště. Oba nástroje můžete koupit od Alvara, Costy, Karlsena či Oscara již v samém začátku hry.

Výroba magických prstenů a amuletů u zlatnického stolu.

Když už máte i nástroje, potřebujete už jen jediné, a to místo, kde výroba proběhne. Tím je zlatnický stůl. Ten můžete najít například u Alvara, Cyruse a Oscara. Pro výrobu amuletu či prstenu klikněte na zlatnický stůl. Objeví se vám okno s výčtem všech cenností, které můžete vyrobit. Ikonky artefaktů s červeným obrysem značí, že na výrobu daného prstenu či amuletu vám chybí některý z materiálů. Najetím kurzorem myši nad ikonku předmětu se vám ukáže, jaké suroviny daný předmět vyžaduje a jaké množství jich v inventáři máte.

Pokud chcete daný prsten či amulet zhotovit, klikněte na jeho ikonu. Máte-li suroviny na více daných artefaktů, budete vyzváni k udání počtu, kolik jich chcete vyrobit.

Přehled prstenů

Následující tabulka je přehled všech prstenů, které můžete vyrobit pomocí dovednosti Kovářství. Detailní popis účinků prstenů najdete v sekci Inventář - Prsteny.

Název Úroveň Kovářství Materiály
Rubínový prsten 1 5x hrouda zlata
1x malý rubín
Prsten obratnosti 1 5x hrouda zlata
1x malý smaragd
Jantarový prsten 1 5x hrouda zlata
1x malý jantar
Prsten magické ochrany 1 5x hrouda zlata
1x malý antimagický krystal
Prsten bojovníka 2 5x hrouda zlata
1x malý diamant
Prsten magie 2 5x hrouda zlata
1x malý safír


Přehled amuletů

Následující tabulka je přehled všech amuletů, které můžete vyrobit pomocí dovednosti Kovářství. Detailní popis účinků amuletů najdete v sekci Inventář - Amulety.

Název Úroveň Kovářství Materiály
Amulet válečníka 2 10x hrouda zlata
1x rubín
Amulet proti magii 2 10x hrouda zlata
1x anti-magický krystal
Amulet síly 3 10x hrouda zlata
1x jantar
Amulet lovce 3 10x hrouda zlata
1x smaragd
Ochranný amulet 3 10x hrouda zlata
1x diamant
Amulet mága 3 10x hrouda zlata
1x safírGothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist