Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Novinky ze sekce Risen

Modifikace tváří hlavního hrdiny

Ve třetím díle našeho modifikačního speciálu vám přinášíme přehled modifikací tváře hlavního hrdiny. Ty umožňují změnit vzhled hrdinových vlasů, či mu přidat vousy. Třešničkou na dortu je pak změna tváře na Bezejmenného hrdinu ze série Gothic.

Více o tomto druhu modifikací v sekci Risen - Módy - Tváře hrdiny.


Modifikace zbrojí: Svěží závan Khorinisu na Farangu

Dnes pokračujeme s naším modifikačním speciálem k Risen. Včera jsme vám představili program Risen Mod Starter, s jehož pomocí si můžete stahovat a instalovat modifikace do Risen. Dnes, ve druhém dílu speciálu, přinášíme přehled prvních několika modifikací.

Pojmenovali jsme je jako modifikace zbrojí. Jedná se o celkem tři módy, které mění zbroje v Risen na ty z Gothica 2. Konkrétně jde o změnu zbroje mágů na ohnivé mágy z G2, vojáků inkvizice na domobránce a jeden ze základních oděvů na kožený městský šat z Khorinisu. A navrch ještě jeden mód měnící barvu kůže zlobrů na šedou.

Více informací plus screenshoty najdete v sekci Risen - Módy - Modifikace zbrojí.


Spouštíme speciál o modifikacích k Risen

Jsem velmi rád, že se mi konečně podařilo dát dohromady tento miniprojekt, který se zaměřuje na současný stav mod scény Risen.

První díl tohoto speciálu pojednává o programu Risen Mod Starter, s jehož pomocí si můžete pohodlně instalovat a odinstalovávat (a samozřejmě také hrát) modifikace. Program disponuje online databází, takže stažení a instalace módů je opravdu velmi jednoduché (vše za vás zařídí program).

Aby pro vás byla práce s RMDS ještě jednodušší, připravili jsme pro vás český překlad. Více o něm a o celém programu najdete v sekci Risen - Modifikace.

Rád bych také upozornil na novou sekci našeho fóra, která se týká právě modifikací. Zatím to tam příliš nežije, nicméně věřím, že se zveřejněním našeho speciálu o modifikacích se situace alespoň trochu změní.

Na závěr této úvodní části bych chtěl poděkovat Jémákovi, moderátorovi našeho fóra, bez jehož pomoci by tento speciál nevznikl.

Linky na fórum:
Diskuse o modifikacích na Risen fóru

Vydána nová verze češtiny pro Risen

Po velmi dlouhé době a nespočtu hodin práce byla vydána nová verze češtiny pro Risen - Risen Czech Fix Módu, kterou má na svědomí skupina fanoušků - Martin3D, Wem a kloudici.

Slovy Martina3D :

Tato verze přináší zajištění kompatibility s officiálním patchem 1.10. Jako největší novinka jsou rozsáhlé opravy dialogů, aby při rozhovorech mezi hráčem a NPC probíhal dialog přirozeně, protože v češtině od Cenegy byla spousta rozhovorů sice logicky správně, ale návaznost vět byla velmi kostrbatá, je to zřemě dáno tím, že překladatelé překádali každou větu samostatně bez ohledu na kontext celého dialogu, což bylo v této verzi opraveno. Pro větší čitelnost textů a hlavně dialogů, byl upraven font. Dále byly přeloženy titulky autorů a nakonec byl upraven samotný instalátor, aby bylo možné při instalaci RCZFM zadat cestu ke hře ručně.


Speciální poděkování pak patří Wemovi, protože jeho zásluhou bylo možné provést obrovskou revizi všech dialogů ve hře, kdy právě on prošel ve hře všechny možné dialogy a sestavoval seznamy chyb.

Veškeré informace o nové verzi češtiny včetně přehledu změn a postupu při instalaci najdete v sekc Risen - Download - Čeština (RCZFM).

Kráva je mrtvá! Ať žije kráva!

Asi si říkáte, že těm autorům Risen.cz už úplně šplouchá na maják, co? Ale kdeže. Piranha Bytes makají na své nové hře, která nese tajuplný pracovní název RPBII. Info o ní žádné, jestli to bude Risen 2, se neví. Nicméně alespoň jednu malou zajímavůstku pro vás máme.

Jistě si pamatujete na úvodní znělku Piraní z Gothica 2 - chuderu krávu, která byla sežrána piraněmi. V dalších hrách od Piraní (G3 a Risen) už ale tato humorná znělka nebyla. Nedávno však jeden z členů PB na WoR.de fóru přišel s tím, že v nové hře od Piraní bude opět zpět znělka na způsob krávy z G2.

Zajímavé také je, že tato nová znělka byla údajně plánována už do Risen, nicméně byla dokončena přilíš pozdě na to, aby byla zařazena na Goldmastera.

Takže v tomto smyslu: Kráva je mrtvá! Ať žije kráva! :) Přejeme všem čtenářům pěkné prožití letních prázdnin, které na stránkách Risen.cz vyplníme speciálem o modifikacích Risen, který snad dáme dohromady v následujících týdnech. Jakmile se objeví nějaké informace o nové hře od Piraní (což jak všichni doufáme bude pokračování Risen), dáme vám samozřejmě vědět.

No a nesmíme zapomenout na onu kravičku. Takže trocha nostalgie na závěr ... :)

Risen v edici Best Games za 499,-

Na internetovém obchodě Xzone.cz si nyní můžete objednat Risen v edici Best Games za opravdu skvělých 499,- Kč. Co si budeme namlouvat, pětistovka je za hru, která staví na kořenech Gothica 1 a 2, skvělá nabídka. Takže pokud hru ještě nemáte, na co čekáte?

Nášup prvotřídních wallpaperů

Začátkem této novinky bych nejprve rád poděkoval za vaši přízeň. Jde vidět, že po obsahové stránce se web velmi povedl, jelikož i nyní, když nejsou žádné novinky okolo Risen, má Risen.cz průměrnou denní návštěvnost kolem tisícovky, což je velmi pěkné číslo. Takže díky za vaši přízeň a vězte, že jakmile budou nějaké nové informace, zde se to určitě dozvíte.

A teď už k věci. Dnes pro vás máme sadu celkem 8 velmi povedených wallpaperů, které vznikly v rámci grafické soutěže na fóru. Na webu zveřejňujeme ta nejlepší díla od těchto autorů: Charly, Luke, Riki, Milhaus, Pivl plus má maličkost.

Wally můžete v různých rozlišeních stahovat ze sekce Wallpapery - Fanouškovské. Další, nezveřejněná díla najdete na fóru, kde můžete také hlasovat a rozhodnout o vítězi daného soutěžního kola.

Vydán patch 1.10

Před pár dny byl vydán oficiální patch 1.10 pro Risen. Tento patch opravuje pár bugů a decentně upravuje některé texty ve hře. Kompletní přehled změn (anglicky) si můžete přečíst zde, stahovat pak můžete z WoR.de [176 MB].

Po instalaci patche vám v české verzi hry zmizí veškeré texty. To opravíte tím, že si znovu nainstalujete RCZF? (thx kloudici).

Risen uspěl ve čtenářské anketě Invaze 2009

Ve čtenářské anketě Invaze 2009 na portálu Hrej.cz mohli hráči hlasovat o nejlepší hry uplynulého roku. Jsme velmi potěšeni, že náš oblíbený Risen se umístil na vynikajícím pátém místě. Což je vzhledem k tomu, že je to zcela nový titul a svým způsobem jakési znovuoživené starých Gothiců, opravdu úspěch.

Na kompletní výsledky ankety se můžete podívat na Hrej.cz. Díky Milhausovi za echo.

Mapy a jiná drobná doplnění

V uplynulých dnech byly doplněny či upraveny některé stránky. Jedná se zejména o mapy, cheaty a tipy a triky. Dále byl počeštěn seznam úkolů v návodu a monstra v bestiáři (k nim přibylo i pár nových screenshot), vše podle RCZFM 1.0.

Na doplnění toho již moc není, přesto ještě máme pár věcí v plánu.
1 | Strana 2 | 3 | ... | 31


Archiv novinekGothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist