Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Lokace - Tábor banditů

Uprostřed velkého močálu na zápědě ostrova se usídil Don Esteban se svými bandity. Jak se tam žije a co je v bažině zajímavého?

Do bažiny vedou dvě cesty. Obě mají počáteční bod u chatrče bandity Jana, pričemž první z nich vede okolo ruiny s malým táborem Inkvizice, tudíž je poměrně riziková.

Šéfem tábora není nikdo jiný než Don Esteban, chlapík, který původně vládl městu, ale s příjezdem Inkvizice se se svými muži stáhl do bažiny. Momentálně tráví celé dny a noci v chrámu, který celé bažině dominuje. Přemýšlí tam, co dalšího má podniknout, a již dlouho jej nikdo neviděl venku v táboře.

Celý tábor tímto Donovým chováním trpí. Někteří chlapi si dělají, co chtějí, což je jasným důkazem, že Don ztrácí svůj vliv. Svůj podíl na náladě v táboře má i močál. Inkvizice sice vysává život z města, ale bažina vysává život ze všech svých osadníků. Bandité si kdysi byli velmi blízcí, každý přispíval, jak jen mohl, časy se ale mění. Dnes již každý vidí jen zlato, jež lze získat z chrámů.


Dominantou tábora banditů je chrám, kde své dny nyní tráví Don Esteban.

Tábor se snaží udržet pohromadě Donova žena Rachel. Její hlavní náplní práce je vaření pro celý tábor, což není zrovna jednoduché a často jí chybí potřebné materiály. A je také tou osobou, která vám může sjednat setkání s Donem. Nejdřív ovšem musíte sehnat něco cenného, nejlépe třpytivého, protože jen taková věc je vstupenkou k Donovi.

A přesně o takovém předmětu vám může říct trochu přisprostlý kovář Oscar. Ten vám řekne o kouscích zlatého meče, které by se měly válet někdo po bažině. Je jich celkem pět a pokud je dáte dohromady, Oscar z nich může dát meč dohromady a to by Dona jistě zajímalo. Mimojiné můžete od Oscara koupit nějaké zajímavé zbraně.

Tábor se nyní soustřeďuje na sběr artefaktů z celkem tří vykopávek v bažině. Každý z dělníků přitom dostane od Dona slušný podíl ze zlata a artefaktů, které vykopal. Ne každý to ovšem respektuje, někdo jej totiž potajmu krade. Pokud by Don zjistil, o koho se jedná, byl by ten dotyčný mrtvý muž.

Vlastní vykopávky vede Hawkins, ovšem celá práce mu padá na hlavu. Beppo, který je prostředníkem mezi Donem a Hawkinsem na Hawkinse tlačí, aby jeho dělníci nosili bedny s artefakty z bažiny do chrámu, ti se ovšem ani nehnou, protože jsou buď líní anebo se bojí vkročit do bažiny plné monster, jelikož jich tam už pár z nich zařvalo. A není čemu divit, Brogar a jeho chlapi mají kopáče chránit, ale co dělají? Z vysoka na ně kašlou. A sami dělníci nejsou na boj s takovými monstry trénováni.

Á propos Brogar - to je noční můra celého tábora. Když je nyní Don zabedněný v chrámu, je to právě Brogar, kdo má nyní hlavní slovo mezi lidmi. Lovce Sama místo lovu poslal řezat dřevo a to není všechno. Všichni v táboře se jej a jeho chlapů bojí. I zmínění dělníci by radši bojovali s červy, než aby se postavili Brogarovi.


V bažině je několik místech, kde dělníci kopou artefakty. Kolem nich je ovšem celkem nebezpečno.

Pokud odhlédneme od zmíněných Brogarových hrdlořezů, je v táboře celkem bezpečno. V bažině se už ale musíte mít na pozoru. Pár ostnatých krys nestojí za řeč, ale hnusní červi a močáloví muži pro vás mohou znamenat velké nebezpečí. Zejména obzvláště nebezpečný červ, který se potuluje na západě bažiny, by potřeboval být odstraněn z povrchu farangského. A je to právě zapálený lovec Doug, kdo vám s tímto monstrem může pomoci, respektive vy jemu.

Spoustu boje si užijete i v rámci tábora. Jeho součástí totiž je také skromná bojová aréna, v níž se můžete utkat s několika bojovníky - nepříliš mluvným strážcem Ricardem, který má problém s můrami v bažině, Lorenzem, Domingem, který je údajně nejlepším bojovníkem v táboře, a Craigem, místním 'bookmakerem'. Pravidla arény jsou jasné: Vyzvete soupeře, jdete s ním do arény a kdo jde první k zemi, prohrává. Je to ale jen souboj, žádný boj na život a na smrt, aréna slouží pouze k vzájemnému tréninku.

Na své souboje v aréně si můžete vsadit u již zmíněného Craiga. Pokud vyhrajete, získáte dvojnásobek svého vkladu. Pokud prohrajete, můžete souboj kdykoli opakovat. Bitky v aréně nejsou jediným, na co se v táboře sází. Chlapi si tu krátí čas například i sázkami typu: Koho dalšího sežere červ v bažině atp.

K táboru také patří ještě jedna oblast - Rhobartova farma na severovýchodě močálu, kde se pěstuje tráva, důležitá komodita v táboře. Používá se na výrobu piva, cigaret a nejrůznějších pokrmů. Pracuje na ní i dělník Obel, není to jednoduchá práce, ale pro někoho, kdo má rád klid, může být úlevou. U farmy má být vždy někdo z bojovníků na stráži před divokými zvířaty. Nyní je tam Phil, prvotřídní zlodějíček, který ovšem měl být už dávno vystřídán Clayem. Ten si ale válí šunky u táboráku a moc se ke službě nemá.


Rhobartovu farmu nad bažinou obklopují červy a bahenní muži.

Tábor banditů byste měli navštívit vždy - ať už plánujete hru za jakoukoli z frakcí, splnění úkolů v bažině vám přinese mnoho zkušeností a přitom se nezavazujete žádné skupině.

Přehled NPC postav v bažině

Na závěr článku pro vás máme přehled NPC postav v bažině a jejich polohy.1.Doug9.Oscar17.Dwight
2.Ricardo10.Rachel18.Clay
3.Branon11.Beppo19.Luis
4.Domingo12.Fincher20.Dorgan
5.Sam13.Cormac21.Enrico
6.Brogar14.Don Esteban22.Phil
7.Craig15.Karakos23.Obel
8.Lorenzo16.Hawkins24.RhobartGothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist