Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Lokace - Přístavní město

Jediné město na Faranze je klíčová oblast z hlediska výběru frakce. Buď se rozhodnete pri bandity Dona Estabana nebo pomůžete Inkvizici a budete si moci vybrat kariéru mága či bojovníka Řádu.

Tip - Jak z města?
Pokud ještě neznáte tajný východ z města, můžete se z něj dostat seskočením z hradby u hlavní brány a proplížením se kolem stráží venku.

Přístavní město je v současností hermeticky uzavřená oblast. Podle nových zákonů Inkvizice nikdo nesmí dovnitř a ani ven. Situace je pro mnoho lidí strašná. Jaký to kontrast s dobou, kdy město řídil Don Esteban. Tehdy se mnohým vedlo dobře, ale od příjezdu Inkvizice a Donova útěku jdou věci od desíti k pěti.

Vaším prvním cílem bude se do města nejprve dostat. Cesta vede přes zadní bránu, kam vás může po splnění několika úkolů zavést novic Tellur z Tristanovy farmy. Poté u vlastní brány musíte udělat "obchod" se členem staré městské stráže. To jsou lidé, kteří město strážili i za časů Dona Estebana, jež je měl díky své štědrosti pod palcem. A ani za vlády Inkvizice nedají tito chlapíci na nějaké zlato dopustit. Pokud u sebe tedy máte potřebnou sumičku (100 zlatých), cesta do města je volná. Při prvním vstupu také obdržíte plánek města, což se hodí.

Chudinská čtvrť

Město je rozděleno na tři části - Gutters, přístavní čtvrť a čtvrť obchodníků. A je to právě Gutters, ulice nad přístavem, kde žijí ti nejchudší lidé. Mnoho z nich jsou bývalý farmáři, kteří byli do města přivedeni ještě před jeho uzavřením a nyní se musí přizpůsobit životu mezi zdmi a najít si novou živnost. A najít si práci ve městě je pomalu nemožné, takže většina z nich žije na hranici chudoby.


V chudinské čtvrti žijí bývalí farmáři a lovci, kteří s uzavřením města ztratili své živnosti.

Kromě farmářů narazíte také na lovce, jež ovšem prodali své luky, jen aby mohli alespoň týden co jíst. Některé z nich zaměstnává obchodník Flavio, ale práce je málo a všichni si tak musí utáhnout opasky.

A právě na takových chudých lidech se jako hyena přiživuje Costa, podle svých slov slušný obchodník, podle ostatních však vyděračská krysa. Costa provozuje takovou zastavárnu. Chudí lidé nemají zakázáno prodávat své zboží v čtvrti obchodníků, a tak je Costa jediným, kdo jejich věci vykupuje. A to značně pod cenou. Sám pak vše prodává za dráž a vydělává tak slušné zlaťáky. Dokonce si najmul i bodyguarda, nejspíš si je sám vědom svých nedobrých činů. Costa ve svém domě také zřídil malý hotel. Za 30 zlatých si můžete pronajmout postel na jednu noc.

Pomocnou ruku lidem v Gutters podává Mistr Belschwur. Moudrý mág, který přišel z kláštera a který mezi chudé distribuuje léčivé lektvary a každý si k němu také může přijít pro porci vývaru. Pokud se chcete přidat k mágům, je Belschwur dobrým startovním bodem.

Součástí Gutters je také Joshova malá krčma. Ta stojí v takovém ďolíčku, kterému místní přezdívají "jáma", jelikož je snadné jej přehlédnout.

Přístavní čtvrť

Tip - Poklady ve městě
Ve městě můžete získat pár užitečných věciček. Jak na ně zjistíte v sekci tipy a triky.

Druhou částí města je přístavní čtvrť. Ta se rozléhá prakticky po celém nábřeží a můžete v ní najít velmi zajímavá místa a potkat velmi zajímavé osoby. Většinou se ovšem jedná o opilé námořníky nebo prostitutky.

Na východě přístavu stojí rozlehlé skladiště, kde se uchovávají cenné věci z vykopávek. A kde jsou cennosti, tam jsou zloději. A v přístavu to platí dvojnásob. Strážcem skladu je Carasco, který mimochodem zároveň plní funkci správce přístavu, a nedávné krádeže mu pěkně zvedly žaludek.

Srdcem přístavu je krčma U smějícího se Gyrgera, kterou vede pohledná Patty. V hospodě najdete spoustu ztroskotanců (a teď nemám na mysli námořníky), kteří u piva a jiného alkoholu už doslova zapustili kořeny. Patty ale ne, ta bere svůj lokál jen jako přestupní stanici. Zoufale totiž hledá svého otce, známého piráta Gregoria Steelbearda. Vy jí v hledání samozřejmě můžete jako správní gentlemani pomoci.


Přístavní čtvrť v poloviční kráse. Nevěstinec mimo záběr.

S příjezdem Inkvizice se v přístavu udály menší změny. Třeba dům bývalého správce přístavu, který se nachází kousek od hospody, je nyní plný krve a krav stažených z kůže, stala se z něj totiž jatka. Vede je trojička sehraných chlapíků. Dargel, řezník, kromě své klasické práce musí i odhánět dotírající farmáře, kteří se shání po svých kravičkách. Baxter, zdatný matematik, má na starosti účetnictví a Mo, potetovaný chlapík, má na starosti nošení beden atp.

Á propos Mo, toho můžete někdy potkat v nevěstinci. Zda chodí za potěšením, to nevíme, nicméně má celkem hudební nadání, o čemž se můžete sami přesvědčit. Samotný nevěstinec se nachází v západní části přístavu. Vede jej Madam Sonya a za pár drobných si můžete koupit jednu z tamějších děv. Samotná Sonya je také velmi dobře informovanou ženou, do bordelu chodí spousta lidí, a tak se dá zaslechnout spousta zajímavých věcí.

Za zmínku v přístavu ještě stojí žalář na přístavním molu. V něm je vězněn kapitán Romanov, obávaný to pirát. Inkvizice jej drží z toho důvodu, že někde schoval svoje zlato a nechce jej vydat. A jste to opět vy, kdo může zlato najít a rozhodnout se, které straně jej předá.

Obchodnická čtvrť

Třetí městskou částí je obchodnická čtvrť, kde se nachází hlavní brána města. Tou ovšem budete moci projít až v okamžiku, kdy se přidáte k některé z frakcí. Hlavně ale v této části přístavu narazíte na zámožné obchodníky. Alchymista Leonardo, obchodník se zbraněmi Alvaro a Konrad, prodejce jídla, který současně chová pár krav, pro které u Inkvizice vyjednal ochranu před jatky.


Bývalý dům bývalého hlavního člověka ve města - Dona Estebana.

Nejzajímavějším místem obchodnické čtvrti je bývalá rezidence Dona Estabana. V tomto honosném domě žil Don před příjezdem Inkvizice. Na zdech visí obrazy a pokoje jsou plné drahého nábytku. V současné době se to v domě hemží 'Bílími', kteří se shánějí po jakémkoli cenném předmětu po Donovi. A v domě skutečně jeden je - Donův rodinný amulet, který mu údajně věnovala jeho matka.

Inkvizice vs. bandité

Hlavní postavou ve městě je velitel Carlos, přímý podřízený Inkvizitora Mendozy. Carlose najdete v kasárnách nad obchodnickou čtvrtí. Jeho úkolem je udržovat pořádek a chránit město a jeho občany, tedy, v zájmech Inkvizice. A právě k tomuto úkolu má k dispozici několik desítek vojáků, kteří brázdí ulice města či stráží jeho citlivá místa.


O pořádek ve měste se stará Carlos a jeho družina vojáků.

Don Esteban z města sice již dávno zmizel, jeho vliv ovšem zůstává. Don totiž do města poslal několik svých mužů, kteří udržují přehled o tamnější situaci a starají se o další Donovy záležitosti s jasným cílem - znovu ovládnout město. Prvním, na kterého pravděpodobně narazíte, je šikovný zlodějíček Delgado postávající kousek od zadní brány. Kromě toho, že vás může naučit něco ze svého bohatého umění, zaúkoluje vás výběrem daní od obchodníka Costy. Což můžete splnit a získat tak plusový bod u banditů, a nebo se spojíte s bojovníkem Řádu Sebastianem a splníte úkol ve prospěch Inkvizice a Delgada vyženete z města. Tím si analogicky polepšíte u Inkvizice.

Úkolů takového typu je ve městě větší množství. Vždy narazíte na nějakého banditu, který vás něčím zaúkoluje, a nějakého vojáka, který chce daného přívržence Dona Estebana vyhnat z města. Je jen na vás, pro kterou stranu se rozhodnete úkoly plnit. Celkem potřebujete nasbírat čtyři plusové body pro jednu ze dvou stran (banditi vs. Inkvizice). Poté vám bude odhalena tajná cesta z města a budete přijati k banditům respektive budete posláni do kláštera, kde vás přijmou mezi rekruty Inkvizice či novice Řádu.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli stranu, čeká na vás i mnoho vedlejších úkolů. Ve městě se zkrátka nebudete nudit.

Přehled NPC postav ve městě

Na závěr článku pro vás máme přehled NPC postav ve městě a jejich polohy.1.Arno21.Cid41.Olf
2.Martha22.Vasili42.Gwen
3.Delgado23.Ingvar43.Erikson
4.Sebastian24.Nico44.Jack
5.Elias25.Patty45.Edgar
6.Fuller26.Dytar46.Weasel
7.Costa27.Ukkos47.Garth
8.Doyle28.Lukor48.Leonardo
9.Philus29.Carasco49.Hernandez
10.Finn30.Anika50.Olf
11.Belschwur31.Duram51.Marcelo
12.Hugh32.Sergio52.Toni
13.Cole33.Marek53.Alvaro
14.Pavel34.Captain Romanov54.Walter
15.Flavio35.Rodriguez55.Tilda
16.Cutter36.Dargel56.Konrad
17.Josh37.Mo57.Felipe
18.Dirk38.Baxter58.Carlos
19.Nelson39.Lilly59.Scordo
20.Kayleigh40.SonyaGothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist