Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Poklady ve světě

V džungli a v různých jeskyních je mnoho zajímavých pokladů. Pojďme se na ně podívat.

1. Pobřeží u zadní brány města

Když vyjdete zadní bránou města a dáte se dolů k pobřeží, a poté přímo u vody opět doprava podél skály, narazíte na truhlici. V ní najdete téměř 250 zlatých plus nějaké drobnosti. Do začátku hry se hodí.

Od zadní brány běžte na pláž a pak doprava.

2. Sklad na Severinově farmě

Ve skladišti na Severinově farmě leží dvě truhlice. Do skladu se budete muset nenápadně proplížit. Ve větší truhle najdete kromě nějakých cenností amulet +20 k maně, v menší truhle pak dva kusy obsidiánu, který se využívá v kovařině.

3. Průchozí jeskyně na východě

Když se podíváte na (velkou) mapu, uvidíte na východě ostrova průchozí jeskyni. V ní narazíte v části se třemi ghúly na truhlici (treasure chest), která v sobě skrývá téměř dvě stovky zlatých a hlavně prsten +1 k boji s mečem, což se obzvlášť bojovníkovi s těmito zbraněmi hodí. Nutno připomenout, že truhlu otevřete jen s nejvyšší úrovní dovednosti otevírání zámků (a nebo kouzlem).

V téže jeskyni a kousek od téhož místa můžete po trámech přeskočit k další truhlici. Ta obsahuje slušný amulet +10 odolnost proti magii.

Přeskočte po trámech ke truhle.

4. Truhlička na východě

Oblasti plné gnomů za mostem na východě ostrova můžete najít truhličku se příjemným pokládkem - perlový náhrdelník (který se vám může hodit do jednoho úkolu ve městě), svitek proměny v Nautila a perlu.

5. Gyrgerův 'labyrint'

V dungeonu s Gyrgerem na severovýchodě ostrova se můžete pomocí zatažení za některé kovové kroužky dostat do tajných místností. V nich se dají najít zajímavé poklady. Kromě pár stovek zlatých a několika cenností se jedná o svitky kouzel otevírání zámků, berserker a vtip, vzácnou bylinu Ogreroot, lektvar +10 k životu trvale a prsten +10 odolnost proti magii. A to se hodí.

Součástí ruiny, kde se Gyrger vyskytuje, je i hrobka jednoho z pěti nemrtvých pánů Lorda Patroscona. V ní se dají najít další zajímavé svitky (otevírání zámků, telekineze, silné léčení, vyvolání kostlivce), prsten +1 k lukostřelbě a meče Fine sword a Traitor's blade (ten má sám nemrtvý pán). Také zde najdete jeden ze dvou kusů meče Stormwind.

6. Jeskyně s ogry nad bažinou

Ogrové jsou celkem tuzí protivníci, pokud už na ně ale budete mít, určitě zaskočte do jejich jeskyně, která se nachází nad Donovým chrámem (jednoduše jít k Rhobartově farmě, ale místo na ni zahnout doleva do kopce a tam opět doleva). Najdete v ní téměř 300 zlaťáků, pár cenností a prsten +10 odolnost proti bodným zbraním.

7. Chatrč nad Rhobartovou farmou

Na toto místo se lze dostat pouze s levitací. Jedná se o tajnou lokaci nad vodopádem u Rhobartovi farmy. Dostanete se tam tak, že půjdete nad Donův chrám, kde jsou Ogři. Tam na straně cesty vyskočíte na takový palouk s vlky (první obrázek), poté se dáte doleva až narazíte na kraj s jakýmsi náznakem mostu. Nyní propast přelevitujte na druhou stranu, kde na vás čeká pěkné překvapení. Kromě vzácných rostlinek ogreroot a hero's crown si můžete v truhlici v chatrči přilepšit o prsten +1 k boji se sekyrou, runu (a svitek) levitace a kůži ashbeast. Také zde potkáte Doyla, pokud jste jej pustili z města.

U cesty vyskočte na palouk...

...a z něj přelevitujte propast.

8. Ruina na západním pobřeží

Na západním pobřeží se nachází rozlehlé ruiny, kde narazíte na bandu kostlivců v čele s nemrtvým lordem. Ve interiéru ruiny (musíte jít do jedněch dveří) se nachází slušné poklady. Zejména recept na výrobu lektvaru síly, ale také pár stovek zlatých, vzácná bylina ogreroot a či svitek na vyvolání kostlivce nebo iluze.

9. Lesík na severozápadě

U severozápadního pobřeží se nachází malý lesík, který také skrývá poměrně slušně ukrytý poklad. Dejte se z pláže po cestě do lesíku. Jakmile se cesta začne stáčet, pokračujte trávou podél skály do lesa. Narazíte na jeden kus velmi vzácné byliny hero's crown a dále v truhle můžete najít prsten, který přidává dovednost plížení.

Běžte od pláže po cestě...

...a pokračujte podél skály.

10. Ruina na severozápadě

V ruině úplně na severozápadě mapy najdete na vrcholu rozbořené věže truhlu, která obsahuje runy magické ochrany a amulet, který přidává +5 ke třem z odolností. A samozřejmě taky trochu zlata.

11. Palouk nad startovní pláží

Toto místo je přístupné pouze pomocí levitace. Když se vydáte od velké křižovatky cest pod Severinovou farmou přes palouk s můrama a přes most, prorazíte si cestu skrz gnomy až k jejich jeskyni. Tou můžete projít ke druhému východu, odkud se dá přelevitovat na malý palouček. Tam najdete vzácnou houbu pixie hat, meč Fine sword (poškození 30), runu středně silného léčení, malý smaragd a pár zlaťáčků.

Od zadního východu z jeskyně přelevitujte na nedostupnou skálu.

12. Plošina za jihovýchodní ruinou

Za ruinou věže na jihovýchodě se nechází ve skále malá plošinka, dostupná pouze s kouzlem levitace. Stoupněte si ke vstupu do věže a přelevitujte kolem ní vlevo až k plošině. Odměnou pro vás bude runa kouzla Rychlost (speed) a nějaké další drobnosti.

Přelevitujte k plošině.

13. Skrýš gnomů u vodopádu

Nedaleko mostu u vodopádu na západním pobřeží se nachází pořádně maskováný tábor párečku gnomů. Projděte skrz křoví podle obrázku a najdete tam v truhle runu kouzla Telekineze a dále pár drobností jako měšec, či ložisko zlata.
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist