Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Důležité NPC postavy

Kromě moře ne tak významných postav nabízí Risen pár skutečně zapamatovatelných charakterů.

Ano, je to tak. Sice to není žádná "velká čtyřka" jako v prvním díle Gothica, ale přesto si některé postavy mohou získat vaše sympatie. Pojďme se na ně podívat trochu blíže.

Patty Steelbeard

Patty je dcerou obávaného piráta Gregoria Emanuela Steelbearda. Byl to právě on, kvůli kterému přicestovala na Farangu. Snaží se jej totiž najít, respektive jeho poklad s velmi cennou námořní mapou, který někde na ostrově zakopal. Bohužel se ale její plány zastavily na bodě mrazu. Kvůli bouřím, které ostrov poslední dobou sužují, nemůže ani odcestovat, ani vyrazit ven z města do nitra ostrova. Důvod je jediný: Inkvizice město kompletně uzavřela.

A tak přečkává v krčmě U smějícího se gyrgera, která stojí na nábřeží a která je středobodem všech nešťastníků, kteří zde tráví dlouhé dny a zapíjejí svůj žal. Spousta z nich už Patty nabízela svou pomoc, nicméně jako protislužbu chtěli něco, co tato půvabná a sympatická mladá dáma nemohla nabídnout. Důstojnost, čest a odvaha, to jsou vlastnosti jí vlastní.

Patty hospodu vede, jelikož původní majitel byl Inkvizicí poslán do ruin a už se nikdy nevrátil, a tak se jí ujala. Jak sama říká, je to lepší než hnít ve stokách nebo nabízet své tělo v Sonině nevěstinci.

V průběhu hry se ukáže, že Patty je hlavnímu hrdinovi opravdovým přítelem. Nejdříve jí náš gentleman pomůže s hledáním jeho otce, aby mu pak na oplátku ona pomohla v závěru hry při plnění veledůležitého úkolu.

Inkvizitor Mendoza

Mendoza je nadřízený velitelů a bojovníků Řádu na ostrově Faranga. Na králův rozkaz připlul na Farangu, aby našel způsob, jak zadržet Temnou vlnu. Nechává prozkoumávat ruiny, které všude po ostrově vyvstaly z hlubin země, a neštítí se přitom naverbovat nevinné občany. Lidé se jej spíše bojí, než že by jej respektovali či si jej vážili. Není divu, má nad ostrovem absolutní moc.

Mendozův hlavní cíl je dostat se do nitra sopky. V cestě mu ovšem stojí velká brána, kterou lze otevřít jen pomocí unikátních disků, které jsou ostatně hlavním důvodem, proč Inkvizice prohledává vyvstalé chrámy.

Na první pohled vás na něm zcela jistě zaujme jeho rudý okulár, který nosí čtyřiadvacet hodin denně. Jedná se o válečnou trofej, která mu pomáhá vidět neviditelné titány. Zajímavá je také jeho pravá rukavice, posetá nejrůznějšími drahokamy.

Don Esteban

V současnosti je Don Esteban vůdcem takzvaných banditů. Tak tomu ale rozhodně nebylo vždy. Don byl totiž ještě nedávno správcem (či starostou) přístavního města a až příjezd Inkvizice odsoudil tohoto na Faranze váženého člověka a jeho muže k úprku do nedaleké bažiny na severozápadě. Tam nyní sídlí ve velké ruině a střádá plány na znovuzískání "svého" města.

A je jimi tak zabrán, že si ani nevšímá toho, jak jeho moc a vliv mezi lidmi pomalu slábne. Někteří jedinci cítí svou šanci a snaží se dělat ostatním v táboře peklo. Dona se tak snaží podržet jeho žena Rachel, která se nyní místo něj stará o tábor.

Pokud se přidáte k banditům, budete moci Donovi pomoci s návratem do přístavu.
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist