Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Všeobecné tipy do začátku hry

Některé věci považujete za samozřejmé, jiné vás možná překvapí.

Všeobecné tipy

  1. Napití se vody ze sudu obnoví 15 zdraví.
  2. Spánek v posteli plně obnoví zdraví a manu.
  3. Pokud někoho naštvete tak, že s váma už nebude chtít mluvit, použijte na něj kouzlo Vtip (Tell Joke).
  4. V ruinách a v chrámech často narazíte na malé kovové kruhy na zdech. Za některé se dá zatáhnout a zpřístupnit tak tajnou oblast.
  5. Z každé 10 mušle získáte perlu (otevřít v inventáři).

Vejce a jablka přidávají sílu

Tip zaslal Eru. Pomocí vejcí a jablek si můžete zvýšit hodnotu vaší síly až o 5 bodů. Stačí, když pozřete libovolnou kombinaci 10 kusů těchto dvou potravin (například 7 jablek a 3 vejce) v libovolném pořadí, a zvýší se vám síla o 1 bod. Takto to můžete opakovat ještě čtyřikrát a získat tak dohromady 5 bodů síly navíc. Poté vám již ani jablka ani vejce sílu nepřidají.

Lovecká dýka

Hned na začátku hry Sara chce, abyste si splašili nějakou zbraň. Můžete sebrat nějaký klacek na zemi, ale lepší je rozhodně jít podél pláže doprava, kde najdete dalšího utonutého, který u sebe má loveckou dýku (Hunting knife) s poškozením 12.

Jeskyně gnomů

Pokud se na úvodní pláži vydáte naopak doleva (viz Obr.1) a na konci doprava po cestě, narazíte na jeskyni gnomů. Mají tam pár truhliček s několika drobnostmi.


Minipokládek u první ruiny

Po cestě od opuštěného domu, kde se utáboří Sara, narazíte na první ruinu. Kousek od ní se nachází minipokládek (viz Obr.2) - léčivý lektvar a svitek malého léčení. Dál vzadu narazíte i na dřevěný štít.


Krátký luk

Na malé skalce kousek od Janova domu směrem na farmu noviců (viz Obr.3) můžete najít krátký luk a pár šípů. Luk do začátku hry se rozhodně hodí.


Zbroj na Tristanově farmě

V domku na Tristanově farmě je truhla, která obsahuje námořnický oděv. Není sice kdovíjak silný, ale pro začátek se rozhodně hodí. Jen si dejte pozor na Tristana, kterému se to nebude líbit. V domku také najdete dva magické svitky - Tell Joke a Light spell.

BUG: Jak získat zlato

Tento tip zaslal McMatejovsky. Upozorňuji, že tento trik využívá bugu ve hře, jeho použití je tedy čistě na vás.

Rhobart na farmě nad táborem banditů od vás vykupuje bahenní trávu. Za 10 kusů této rostliny vám zaplatí 70 zlatých. Pokud jej po prodeji rostlin zmlátíte, můžete si je vzít zpátky a znovu mu je prodat. Tak můžete získat zlata, kolik chcete.
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist