Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Poklady v přístavu

Přístavní město je plné zajímavých pokládků, musíte jen vědět, kde hledat.

Ring of stealth

Tento poklad považuji za jeden z nejzajímavějších ve městě. Jedná se o prsten, který vám přidá dovednost Plížení. Tu se sice můžete naučit za 5 dovednostních bodů, ale tímto ušetříte body, zlato a budete moci krást ostošest. Navíc, prsten můžete mít nasazený, jen když jej opravdu budete potřebovat. Jindy můžete nosit jiný prsten s pro vás výhodnějším bonusem.

Takže kde tento kousek najdete? Je to jednoduché. Když půjdete po cestě k veliteli Carlosovi, tak přímo před bránou do jeho kvartýru zahněte doprava a jdětě podél budovy doleva. Tam najdete kostru, od které seberte lopadu (pokud už nemáte). Hned vedle kostlivce je seschlá půda, což značí místo ke kopání. Vykopejte truhlu a prsten je váš.

Před bránou jděte doprava a pak podél zdi.

Donova rezidence

V obchodnické čtvrti stojí bývalá rezidence Dona Estebana a v ní pár zajímavých věcí. Tou nejzajímavější je asi truhlice (treasure chest) v prvním patře v pokoli vpravo. Najdete v ní 250 zlatých v hotovosti.

Sklad v přístavu

V přístavu je sklad. Ve skladu jsou truhly a skříně. V truhlách a skříních jsou poklady. Problém je, že sklad je strážen vojákem Carascem, který vás dovnitř určitě nepustí. Do skladu se tak musíte dostat jinudy. U ogra Ukkose vyskočte na dům vlevo a přes střechu a dřevěném ochodu můžete projít do skladu. Pokud ze střechy přeskočíte nad dům vlevo, můžete přes střechu projít do místnosti se sarkofágy, kde najdete pár dalších věcí.

Průchod do skladu přes střechu.

Seskočte na malou plošinu a projděte k sarkofágům.

Další zajímavé poklady

Doporučuji získat zmíněný prsten, vyspat se do půlnoci a jít vykrást domy (většinou) spících obyvatel. K některým truhlicím budete potřebovat dovednost páčení zámků. V mnoho domech se povalují vlčí kůže a kůže divočáků, které se vám hodí k jednomu úkolu ve městě. Zde zmíním jen ty nejhodnotnější věci.

  • Svitek Levitace - v truhlici v přízemí Costova domu
  • Jaw tongs - lovecký nástroj v Coleově domě v Jámě v Gutters
  • Svitek Joke - v truhlici v přízemí Nelsonova domu
  • Recept na jídlo permanentně zvyšující manu v truhlici u Baxtera
  • Recept na malý léčivý lektvar - v truhle za domem Leonarda - dostanete se tam dveřmi vlevo od jeho domu (vypáčit nebo ukrást Leonardovi klíč)
  • Svitek Magic protection a perlový náhrdelník - v truhle na malém molu naproti jatek.
  • Runa Create Illusion - v truhle v malé svatyni v Gutters.
  • Prsten Staff fighting +1 - na stole v pokoji velitele Carlose.Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist