Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Poklady v klášteře

Klášter je 'zlatá' žíla. Kromě zlata v něm můžete najít i pár zajímavých předmětů. Zde najdete přehled těch nejlepších pokladů.

Mezi klášterními zdmi můžete najít mnoho truhlic. Mnoho jich můžete otevřít bez dovednosti otevírání zámků, jiné budete muset naopak vypáčit. V truhlách se povalují různé věci - samozřejmě zlato, dále čas od času nějaký magický svitek, potraviny, primitivní meče, lektvary atp.

Mezi základní lokace kláštera s poklady patří komnaty noviců a rekrutů v dolní části (za mistrem Vitem a tam, kde uklízí Caspar) a komnaty mágů v horní části (cesta ke knihovně). U obou platí jeden tip - je lepší je vykrást ve dne. To jsou totiž všichni na svých pracovních pozicích a komnaty jsou jen decentně stráženy. Z pokladů v komnatách obsažených bych vyzdvihl Prsten energie (+10 k maně) v pokoji naproti Harlokovy kuchyně a Prsten magie (+20 k maně) a recept na Lektvar obratnosti v pokoji nalevo od vstupu do knihovny.

Hřbitov

Jakmile se dostanete na klášterní hřbitov, určitě neopomeňte zakopanou Hemlarovu truhlu v jednom hřbitovním zákoutí (obrázek). Najdete tam velmi příjemných 250 zlatých. Hrobka na hřbitově poté skrývá kostlivce ve výklencích, u kterých můžete najít různou směsku lektvarů, svitků a dalších věcí.

Poklad na hřbitově.

Vinný sklep

Od Dalmana, který se stará o prasata, se dozvíte, že v klášteře je vinný sklep, od kterého má shodou okolností on klíč. Ten mu můžete ukradnout pomocí vybírání kapes. Poté můžete jít do sklípku (vstup u komnat noviců - obrázek), kde najdete bohužel jen alkohol :).

Vstup do vinného sklípku se nachází vedle koupelny.

Sklep u Cyruse

Cyrus v horní části kláštera zkoumá artefakty z ruin. Ve své pracovně má také vstup do sklepa. Klíč se povaluje na pultu s knihou. Do sklepa se ovšem můžete dostat i jinudy. Když půjdete do horní části kláštera, tak ihned za strážcem Vincem jděde do průchodu vpravo. Projděte po schodech až do místnosti, kde zdánlivě nic není. Zatáhněte za kruh ve zdi nalevo, čímž si otevřete průchod. V něm zatáhněte za další kovový kruh a jste v Cyrusově sklepě. Žádný artefakt tam nenajdete, ale i těch pár běžných věcí určitě využijete.

Tajný průchod do Cyrusova sklepa.

Pokoj v síni Svatého plamene

Jakmile se dostanete do síně Svatého plamene (na konci první kapitoly), můžete po schodech vlevo sejít do malé místnosti. Tam najdete truhlu s pěkným pokladem - 500 zlatých a svitky levitace a berserker.

Průchod do místnosti v síni Svatého plamene.

Střechy kláštera

Pár pokládků je ukryto také na střechách kláštera. Na ty se můžete dostat například u komnat mágů v horní části. Když půjdete od síně Svatého plamene, tak u schodů do komnat vyskočte na střechu (obrázek). Poté podle obrázku níže po střechách projděte a přeskačte až k pokladu č.1 (pár zlatých a zlatý talíř). Poklad č.2 je schovaný na malé věžičce. Dostanete se k němu nejspíš jen pomocí levitace. Odměnou vám bude silný manový lektvar, svitek levitace a hlavně lektvar magie (+5 many trvale).

Startovní bod: průchod do komnat mágů

Poklady na střechách kláštera - č.1 a č.2.

Vstup do vulkánu

Jakmile se ve druhé kapitole necháte zavést Mendozou ke vstupu do chrámu ve vulkánu, můžete získat tento pokládek. Na krají útesu totiž můžete seskákat do malé jeskyně (obrázek), kde najdete recept na silný manový lektvar. Také se tam nachází ložisko železné rudy a zlata.

Jeskyně u vstupu do vulkánu
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist