Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Návod - Detail úkolu

Úkol - Otevři velkou bránu
Anglický název: Open the great gate

Lokace: Chrám ve vulkánu
Zadá: Mendoza
Kapitola: 3

Po otevření brány do vulkánu (úkol The gate into the volcano) běžte spolu se všemi vojáky do nitra chrámu. Všichni se zastaví před velkou bránou. Inkvizitor chce, abyste ji otevřeli a pošle vás na sever (vpravo od brány).

Projděte tedy chodbou vpravo od brány, na jejím konci vyskákejte a poté se proměňte v Nautila a prolezte malou škvírou. Poté projděte místností se dvěma ghúly pravými dveřmi a následně vyskočte skrz díru ve stropě. Pokračujte jedinou možnou cestou dál (pozor na propadající podlahu), projděte přes místnost s lizardmanama a přes bodáky (přeskočit, přelevitovat) do místnosti s další propadající se podlahou.

Tou se musíte propadnout, problém ovšem mohou znamenat dva brontoci, kteří se dole nacházejí a před kterými tam nemůžete nikam utéct. Pokud hrajtete za mágy, doporučuji přeskočit přes propast, ta se na chvíli otevře a během tohoto okamžiku je usmažte krystalovou magií. Bojovníci si mohou zkusit vyvolat kostlivce nebo použít kouzlo Berserker. Až budou brontoci kaput, pokračujte po malém schodišti kupředu. Tam pobijte dva warriory a otočte navijákem.

Nyní seskočte od navijáku dolů a promluvte s Inkvizitorem. Řekne vám, že někde musí být druhý naviják. Máte jít na jih (vlevo od brány), kam údajně už poslal Rufuse. Projděte tedy chodbou přes ghúla až do části se štírem, před nímž se dejte doleva. Projdete až ke budově, do níž se dá přeskočit. Problémem budou ale 4 silní lizardmani. Pokud máte nějaké kouzlo na dálku, oddělejte je. Bojovníkům doporučuji použít kouzlo Berserker. Přeskočte skrz kámen napravo do budovy, pobijte zmíněné nepřátele a od jednoho z nich (Watchman) seberte bustu.

Z místnosti vedou dvoje dveře, zatáhněte za páku v těch pravých. Pak můžete nerušeně projít přes první mříž v podlaze. Za ní se napravo dají prokopat dveře (krumpáč potřeba). Za nimi projděte chodbou až do místnosti s dalším Watchmanem, který má další bustu. Obě busty položte na dva oltáře, čímž si zpřístupníte cestu k druhému navijáku. Otočte jím, seskočte dolů a promluvte s Mendozou. Tím je úkol splněn.

Navazující úkol: The tunnel

Odměna:
1000 zkušeností
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist