Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Zlobr

Oproti slepým popelavým bestiím, které se vyhýbají dennímu světlu, zlobři upřednostňují horní svět. Najdete je hlavně v pustých, odlehlých hornatých oblastech.

V rukou třímají primitivní, avšak mocné zbraně, které jsou pro člověka příliš velké na to, aby s nimi mohl bojovat. Jejich údery často bývají smrtící a díky jejich síle je nelze vykrýt žádným štítem. Zlobři jsou více či méně inteligentní, dokonce světem kolují zvěsti, že někteří z nich mluví lidským jazykem. Zas a znova se našli tací, kteří projevovali snahy 'zkrotit' tyto svalnaté a jednoduše myslící zlobry jako domácí zvířata, které však většinou skončily v tratolišti krve.

I když někdy byly úspěšné, takže se dnes dají někteří zlobři příležitostně najít v lidských obydlích. Pracují jako stráže nebo dělají těžkou práci. Například v přístavním městě jeden zlobr stráží sklad a v táboře banditů je zase zlobr Karakos, jehož úkolem je (opět) střežení velké hromady zlata v Donově chrámu.

Další způsob, jak si podmanit zlobra, je 'životní dluh', který ho zavazuje k službě člověku. V samotné hře taková situace i nastane.

Vlastnosti

Zkušenosti: 300
Výskyt: Lesy, jeskyně
Skupiny: 1 - 3 jedinci
Typ útoku: Boj na blízko
Zbraň: Zlobří kyj
Poklad: Zlato, léčivý lektvar, pivo, pánev, syrové maso
Kód na vložení: Ogre

Další obrázky
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist