Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Gnóm

Když lidé před mnoha lety vstoupili na Farangské ostrovy, byli domorodí gnómové proslulí stejnou měrou v dobrém i špatném. Gnómové jsou všímavé - rozhodně ale ne rozumné - bytosti s vytříbenou zálibou pro vše, co není jejich.

Jsou jako straky, kradou všechno, co není k něčemu připevněno nebo přiboucháno. Většinu krámů, které se v jejich obydlích hromadí až po střechu, vůbec nepotřebují, přesto sbírají vše, co jim přijde do ruky, protože takový gnóm nikdy neví, co se mu může jednoho krásného dne hodit, a hned zase táhnou za další kořistí. Aby byli schopní toho na cestách pobrat co nejvíce, nosí u sebe typičtí gnómové asi tucet menších či větších tašek a váčků.

Vyskytují se často v početných skupinách přibližně o dvou a více jedincích. S obyčejnými gnómy se často vyskytuje i jejich vůdce, kterého od ostatních poznáte podle lepší zbroje.

Ačkoli se gnomové mohou zdát směšní a jejich vzrůst často svádí k pocenění, jsou velmi zdatnými a organizovanými bojovníky. Když se dostanete do křížku se skupinou gnomů, pár jich bude bojovat na blízku a zbytek po vás bude z povzdálí házet všelijaké předměty, které gnomové nasbírali do svých kapes.

Vlastnosti

Zkušenosti: 50
Výskyt: Jeskyně, divočina
Skupiny: 2 - 6 jedinců
Typ útoku: Boj na blízko; na dálku házení předmětů
Zbraň: Srp a jiné primitivní zbraně
Poklad: Zlato, opečené maso, tuřín, zuby
Kód na vložení: Gnome

Další obrázky
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist