Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Přehled umístění úkolových předmětů

Jak už se stalo u her studia Piranha Bytes tradicí, obsahuje i Risen 2: Dark Waters obrovské množství nejrozmanitějších úkolů - od těch jednodušších, ve kterých je vaším cílem někam zajít a tam něco splnit, přes ty středně těžké, až po ty složité. V samotné hře povětšinou převládají ty jednodušší, ovšem herně složité úkoly nejsou také výjimkou - mnohdy jsou pak některé z nich pro samotné hráče doslova žroutem času. Nejedná se ani tak o rozsáhlé úkoly v pravém slova smyslu, ale spíše o takové, ve kterých musíte najít více stejných předmětů a donést je zadavateli úkolu.

Na tom by snad ani nebylo nic složitého, jenže v mnoha případech jsou tyto předměty rozházeny na velké herní ploše a některé z nich jsou mnohdy snadno přehlédnutelné. Proto vám přinášíme další z řady herních tipů, v němž můžete najít soupis a místo nálezů těch předmětů, které máte za úkol najít, sebrat a donést zpět tomu, kdo vám úkol zadal. Vše je opět přehledně rozděleno dle lokací, ve kterých se tyto úkoly odehrávají. Pro zvětšení mapy na ní klikněte.


Caldera

Při svých toulkách po ostrově Caldera můžete v přístavu narazit na bezejmennou NPC postavu, která je prostě nazvána Skladník - ač tato postava vypadá jako nezajímavá, můžete od ní obdržet úkol, ve kterém bude vaším cílem zajít na pláž a sesbírat všechny předměty, které vyplavilo moře poté, co Kraken potopil další loď. Samotné předměty jsou vyplaveny po celé délce pláže, zde vám přinášíme přesné místa jejich nálezu:

Mapa umístění naplavených předmětů na ostrově Caldera

Mečové pobřeží

V Puerto Isabella na Mečovém pobřeží narazíte na skladníka Miguela, který po vás chce, abyste nalezli deset skladovacích beden vyplavených mořem. Pokud tento úkol přijmete, budete muset proběhnout všechny pláže na východě ostrova a tyto bedny najít a zanést mu je. Problém ovšem začíná ve chvíli, kdy se všechny tyto bedny pokusíte nalézt - ač jich není tolik, jsou rozházeny po celé délce pláže. Místo nalezení můžete nalézt zde:

Mapa umístění skladovacích beden na Mečovém pobřeží

Ostrov zlodějů

Slayne vás zradil, posádka odplula. Vy se však musíte dostat zpět do civilizace, abyste zabránili Maře v jejich plánech. Vše vypadá beznadějně do doby, než potkáte gnómského mladíka Jaffara, který vám slíbí, že pokud naleznete dostatek materiálu, postaví pro vás vor. Na jeho výrobu bude potřebovat naplavené dřevo, liány a košile. Největší problém nastává ve chvíli, kdy se pokusíte nalézt všech deset kusů naplaveného dřeva - toto dřevo je rozeseto po celé severozápadní pláži a v mnoha případech je jeho přehlédnutí více než možné. Proto vám přinášíme mapu Ostrova pokladů s přesným umístěním těchto naplavených dřev:

Mapa umístění naplaveného dřeva na Ostrově zlodějů

Dále po vás bude Jaffar požadovat liány, které rostou u domů v gnómské vesničce. V jejich nalezení by neměl být větší problém - je potřeba oběhnout domy Gnómů a posbírat všechny liány, které kolem nich naleznete. Pro úplnost tipu přinášíme i v tomto úkolu přehlednou mapu, na které jsou vyznačeny místa nálezu lián:

Mapa umístění liján na Ostrově zlodějů

Maracaiská zátoka

Úkol s nalezením většího množství stejných předmětů dostanete i na Maracaiské zátoce, přesněji vám jej zadá inkviziční voják Mercutio, který se stará o sklad s vybavením. V tomto úkolu však není problém skladové sudy nalézt, jelikož jsou všechny na jedné pláži hned vedle přístavního mola, které vede k vaší lodi. Takže tam prostě stačí zajít, všechno posbírat a odnést Mercutiovi, který vás za vaši snahu náležitě odmění.

Mapa umístění skladovacích sudů na Maracaiské zátoce
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist