Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

DLC - Ostrov pokladů

První DLC k Risen 2 bylo ohlášeno tři měsíce před plánováním vydáním hry.

Ostrov pokladů

DLC Ostrov pokladů

Datum vydání 27.4.2012
Cena 9.99 Euro (k vybraným předobjednávkám zdarma)
Čeština České titulky

Ostrov pokladů, jedno ze dvou DLC, které do hry přináší nové herní oblasti. Herní doba by se dala počítat na desítky minut, jelikož žádný složitější úkol a ani rozsáhlé oblasti vhodné k prozkoumání na tomto ostrově zkrátka nejsou. A jelikož se jedná o DLC, tedy ne o plnohodnotný datadisk, nenarazíte zde ani na nové typy nepřátel anebo nové druhy herních předmětů.

Pokud se chcete dostat na Ostrov pokladů, musíte splnit úkol s nalezením všech stránek ze Stealbeardova deníku. Ty jsou celkem čtyři. A co je v nich tak zázračného? Nic více, než postup samotným ostrovem a vyhnutí se nejrůznějším pastím. O tom také celý ostrov vlastně je, o hledání Pattyina odkazu svého otce. Krom Patty zde ale hraje jednu menší roli ještě jeden z pirátů, o tom ale až později.

Na začátku všeho je odkaz z prvního dílu série Risen - Patty byla zanechána svým otcem na Faranze bez čehokoliv, co by ji v této tíživé životní situaci pomohlo. Vlastně nedostala skoro nic, krom jednoho listu z deníku, který si její otec vedl. To v ní utvrdilo odhodlání, že udělá vše pro to, aby dostala to, co ji právem patří - poklad, který má její otec jistě důkladně schovaný. Následně pak odhaluje, že k pokladu ji dovedou další listy deníku, na kterých je napsáno, jak se k pokladu vůbec dostat, jelikož ostrov, na kterém se poklad nachází, je prošpikován nejrůznějšími pastmi. A jelikož věří jedinému člověku, našemu bezejmennému hrdinovi, požádá ho, zda by ji s tímto úkolem nepomohl. On souhlasí.

Po prvním přistání na Ostrově pokladů se vydáte po jediné cestě, která skrz ostrov vede - čas od času sice můžete narazit na křižovatku, i tak ale pochopíte, která cesta je správná. K tomu vám také pomohou útržky návodu, který kapitán Stealbeard sepsal do svého deníku. Hned na začátku vás tedy čeká první past v podobě několika goril, které vám mají zabránit v dalším pokračování vaší cesty za vysněným pokladem. O tomto menším problému vás ale vlastně měl informovat pirát Harlok, který trval na tom, že vám cestu na Ostrov pokladů ukáže výměnou za slib, že se s ním rozdělíte o zisk. A jak už u pirátů bývá zvykem, rozhodne se nakonec, že získá poklad sám pro sebe. Proto pokud chcete, můžete si jít s ním tuto nesrovnalost vyřídit rovnou, anebo to nechat na později. Tak či tak - svému osudu neunikne. Dále vede cesta skrz jeskyni do bažin, ve kterých na vás může zaútočit větší množství Aligátorů a Přízraků z bažin. Boj s Aligátory snadný není, zvlášť když jich na vás zaútočí více, i tak se ale přes ně dá dostat. Vaše další kroky povedou od pirátského totemu, okolo palmy ve tvaru V, až k hrobu. Podle poznámek je nejdříve potřeba najít k truhle klíč, proto se musíte v první řadě vydat ho najít - a právě hrob slouží jako orientační bod.

Když najdete klíč, už vám nic nebrání, abyste se vydali k samotnému pokladu. Ten je uschován v truhle, která je pohřbena v jednom ze čtyř hrobů - a v tom je další z řady pastí, jelikož jenom jeden ze čtyř hrobů v sobě ukrývá truhlu s pokladem. Zbytek z nich je napěchován střelným prachem, který po otevření exploduje. Zda to budete dělat stylem pokus - omyl, anebo na název správného hrobu přijdete ze Stealbeardových poznámek, je jen na vás - nakonec vás stejně čeká milá tečka v podobě velkého množství cenností. A spokojené Patty, která vám na oplátku za vaší ochotu svěří něco důležitého.

A co dodat závěrem? Snad jen to, že tento ostrov určitě stojí za zahrání, v podstatě jde o úkol začínající již v prvním dílu této série, a tak by bylo škoda jej nedokončit. Jenže samotný ostrov asi neměl být prodejné DLC, jelikož za ty peníze nenabídne skoro nic, z čeho by se hráč mohl těšit - ostrov měl být přímou součástí hry.

Ostrov pokladů v obraze


Risen 2 Risen 2 Risen 2 Risen 2
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist