Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Frakce a uskupení

V této sekci se vám budeme snažit přiblížit výhody a nevýhody herních frakcí. Jak to tak bývá, každá frakce má své klady, ale také zápory. V Risen 2 poznáme tři základní frakce. Jak už napovídá tématika hry, jednou z frakcí jsou piráti. Pirátským prostředím je protkána celá hra, budete se s nimi setkávat de facto všude, proto bychom tuto frakci mohli nazvat jako hlavní. Nicméně máme tu ještě domorodce a Inkvizici. V průběhu děje se budete muset rozhodnout na jakou stranu se postavíte.

Jestliže budete chtít využívat střelné zbraně, neváhejte a ubírejte se směrem Puerto Isabela. Jestliže však budete chtít něco více exotického, jako například kopí nebo krásné domorodkyně, měli byste spíše volit vesnici domorodců. Piráty jako frakci nevolíte, k těm se totiž přidáte prakticky na začátku vašeho dobrodružství.


Piráti

Piráti

Honba za kapitánem Steelbeardem pokračuje. Piráti se stali hlavní frakcí celé hry. Poprvé jsme se mohli s piráty setkat v datadisku hry Gothic 2. V Risen jsme šli po stopách kapitána Steelbearda. Nyní máte možnost si vyzkoušet jaké je to být pirátem.

Čtěte celý článek.


Inkvizice

Inkvizice

S Inkvizicí jsme se setkali již v prvním díle. Nyní ji můžeme potkat prakticky na každém ostrově. Hlavní velitel je starý známý Carlos, avšak hlavní slovo má Nejvyšší rada, která určuje jakým směrem se bude Inkvizice ubírat.

Čtěte celý článek.


Domorodci

Domorodci

Domorodci jsou zcela novou frakcí. V průběhu hry se k nim můžete přidat. Ve hře jsou dva hlavní kmeny, které vás můžou naučit prastaré Voodoo umění, výrobu panenek, talismanů, nebo i permanentních lektvarů. Ve hře se nachází Voodoo oltáře a kotlíky, kde můžete vařit lektvary.

Čtěte celý článek.


Gnómové

Gnómové

Gnómové se stali maskotem hry Risen. V prvním díle je shledáváme jako malé záškodníky, které vše co není přibito ukradnou. V tomto díle tomu není jinak, hlavní rozdíl spočívá v tom, že Gnómové jsou v druhém díle vašimi přáteli, kterým budete muset pomoci.

Čtěte celý článek.
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist