Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Hlavní charaktery

Bezejmenný hrdina, sličná pirátská dcerka Patty a kdo další? To se budete divit...

Přinášíme vám přehled postav z Risen 2, které budou ve hře hrát nejdůležitější roli. Najdete mezi nimi některé staré známé, ale samozřejmě také úplně nové postavy. A dokonce i takové, které byste zcela jistě nečekali.

Bezejmenný hrdina

Bezejmenný hrdina

Jsi odvážný, sebevědomý bojovník. Nepochopený světem, ale připraven na jakékoliv nebezpečí. Před časem jsi utíkal ze svého rodného ostrova Gaurus, ale zasáhl tě osud a loď pohltilo moře. Toto ztroskotání tě uvrhlo na ostrůvek s názvem Faranga, kde jsi osvobodil obyvatele od zuřícího ohnivého Titána.

Po událostech na Faranze nezbylo moc možností co dál dělat. Sám, ve světě bez naděje, jsi se připojil k inkvizici a uprchl s nimi. Měl jsi velkou naději, že bys ses mohl vyhnout Titánům.

Nicméně, s brněním a zbraněmi ležícími na dně oceánu, se ti nepodařilo najít žádný mír. Uvědomíš si, že není možné vyhýbat se své odpovědnosti. Byl jsi ten, kdo porazil Titána na Faranze.... a jsi to ty, kdo musí dát lidem novou naději.

Patty Steelbeard

Patty Steelbeard

Ozbrojena šavlí, pistolí a velmi ostrým jazykem, odvážně stála po boku hrdiny už na ostrově Faranga. Je to velmi chytrá dcera zřejmě nejslavnějšího piráta, kapitána Gregoriuse Emanuela Steelbearda. Většinu svého života strávila hledáním svého otce.

Chcete-li jí pomoci v jejím hledání, půjde ve stopách svého otce a bude mít život jako pirátská nevěsta. Ve světě pirátů ovládaném mužskými protějšky se jí podařilo udržet pevnou půdu pod nohama a získala si jejich patřičný respekt. Pokud chtěla přežít, musela si vyvinout hrubé a drzé způsoby.

Ale Patty má i milující a okouzlující stranu, kterou ovšem mohou spatřit pouze její přátelé. Její vztah k bezejmennému hrdinovi je velmi zvláštní...

Gregorius Steelbeard

Kapitán Gregorius Steelbeard

Kapitán Gregorius Emanuel Steelbeard je pirát ze staré školy - čestný člověk, ale bez vychování. S jeho posádkou a lodí ”Eleanor” drancuje břehy Ztracené říše, čímž si vytvořil mezi ostatními piráty jméno.

Tento drsný a velmi starý pirát je pragmatik. Také jeden z posledních pravých pirátských kapitánů v Jižních mořích. Boj svede s kýmkoliv, kdo by se mu postavil do cesty - ať už jde o zlato z lodí Inkvizice anebo třeba i jen o soudek rumu, popř. krásnou ženu. Boj má zkrátka v krvi.

Během jedné ze svých výprav se setká s bezejmenným hrdinou. Nutno podotknout, že na něho náš hrdina žádný velký dojem neudělá. Ale Steelbeard zachází se všemi stejně, ať jde o námořníka anebo cizince. Proto bezejmenný hrdina dostává šanci na prosazení se.

Gnom

Jaffar

Malý, rychlý a vždy se ohlíží po kořisti. Vybaven zdánlivě neomezeným počtem tašek a pytlů, se Jaffar chystá opustit svůj domov ”Ostrov zlodějů”. Postaví se nadcházejícímu nebezpečí s mečem a mnoha malými předměty, které použije jako vrhací munici, i když k tomu nebyly přímo určené.

Jaffar je ještě dosti mladý gnóm. Právě dosáhl věku, ve kterém musí podstoupit jeho ”Velkou cestu”, která mu byla přidělena jeho šamanem. Cílem jeho cesty je najít unikátní věc zvláštní duchovní hodnoty. A snaha najít tuto věc je podstatně větší, než jakýkoliv strach z nepřátel a možného nebezpečí.

V průběhu cesty se dostane do kontaktu s lidmi, což pro něj není jednoduché. Zvláště mnoho lidských vtípků a chování mu nedává smysl, a tak se dostane často do problémů. Přesto se snaží pochopit lidskou ideologii. V tom mu trochu pomáhá to, že trochu ovládá lidský jazyk. Skládá jednoduché věty, a často popisuje to, co má na mysli, ovšem občas se zamotá do jazyku vlastní rasy.

Jaffar potká bezejmenného hrdinu na jeho cestě a bude ho doprovázet v jeho dobrodružstvích. Samozřejmě doufá v to, že během této cesty se mu podaří najít jeho unikátní věc zvláštní duchovní hodnoty - jeho ”Auri culci”.

domorodec

Chani

Statečná a hrdá Chani je dcerou náčelníka kmene Shaganumbi. Strávila celý svůj život ve vesničce jménem Earthclan - opovrhovala rozrůstajícími se plány inkvizice i náhlým objevením se loupeživých pirátů ve svém domě. Chani jako rázná voodoo čarodějnice s darem magického nadání se rozhodla využívat své schopnosti pro ochranu svého lidu. Hájí svůj lid před nebezpečími a silami zla, které kmen ohrožují jak z venku, tak i z jeho vlastního středu.

Bezejmenný hrdina se s Chani setká na svých cestách. Ona se ho snaží přesvědčit, že jsou divoši vcelku sami schopni ubránit se vetřelcům. Chani je postavena před těžkou volbu, ve které se musí rozhodnout, zda je Bezejmenný hrdina pro ni a její lid hrozbou anebo je jejich jedinou nadějí před zlem, se kterým se musí utkat.

Bones

Bones

Jako bývalý lodní lékař a talentovaný palírník, má za sebou Bones těžké útrapy. Byl zrazen svými spolunámořníky a přáteli, kteří ho nechali bezdůvodně hnít na malém opuštěném ostrově. Po dlouhém období samoty, beznadějného bloudění a nekonečným bojem o přežití byl nakonec nalezen domorodci z Maracai Bay.

Snažili se ho plně uzdravit, ale uspěli pouze s jeho tělem. Jeho duch znovu uzdravit nejde. Infikován šílenstvím a horečkou džungle trpí Bones trvalou paranoiou, vizemi, strachem ze smrti a cholerickými záchvaty vzteku. Od té doby žije mezi domorodci z kmene Maracai a doufá, že uvolní svoji duši. Pomůže bezejmenný tomuto nešťastnému pirátovi a osvobodí jeho duši? Dokáže vyhrát nad Bonesem aby se stal cenným členem týmu?

Voják

Venturo

Venturo je bývalý farmář, který přišel o práci v době, kdy se začal rozvíjet obchod s domorodými otroky. On však vždy toužil po lepším osudu a proto se mu hned zalíbila nabídka Inkvizice. Začínal jako střelec, pořád ale doufal, že najde to, co si vždycky přál - že se z něho stane zachránce lidstva. Z řad Inkvizice vždy vyčníval - byl talentovaný ostrostřelec s nervy z oceli, což ho pomalu posouvalo blíže k jeho cíli.

Ale jeho nadřízení viděli v jeho potenciálu možné nebezpečí - proto jej prohlásili za naivního a s nedostatkem disciplíny. A právě v tomto okamžiku potkává bezejmenného hrdinu.. Pomůže Bezejmenný Venturovi stát se zachráncem celého lidstva?
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist