Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Legendární předměty

Na této stránce najdete přehled Legendárních předmětů a všeho ostatního, co se k těmto předmětům vztahuje.

Legendárními jsou v Risen 2 nazývány unikátní předměty, o kterých se na jižních ostrovech hodně povídá, ale jen málokdo ví, kde se tyto předměty skutečně nachází. Čas od času narazíte na zápisky, které vám naznačí, kde ten či onen předmět hledat. Často také nějaký předmět najdete zcela náhodou bez předchozí informace. Legendární předměty poskytují bonusy, které váš hrdina obdrží jen tím, že je bude mít v inventáři. Vybavit se jimi nelze, přesto je jejich hledání zábava a bonusy se hodí.Dělová koule
Dělová koule Cannonball
Brokovnice +10
Pokud se dostanete někdy na Mečové pobřeží, určitě se zajděte podívat na Věž Inkvizice, na které můžete najít knížku První bitvy. V té můžete zjistit, že další Legendární předmět Dělová koule se nalézá někde v Maracaiské zátoce. Proto neváhejte a vydejte se hned na tento ostrov. Tam není nic jednoduššího, než zajít do přístavního chrámu a onu Dělovou kouli zakoupit za 2000 zlatých od obchodníka Mercutia.


Dřevěná noha
Dřevěná noha Peg - leg
Tvrdost +1
Na východním pobřeží ostrova Antiqua můžete nalézt rybářskou chatu, ve které je kniha, která vás dovede k této Dřevěné noze. Abyste ji našli, musíte se vrátit na ostrov Tacarigua, přesněji do jeskyně, ve které měl své doupě jediný Hrobový pavouk na celém ostrově. Pokud vyjdete zadním východem z jeskyně ven a dáte se doleva, najdete za křovím tuto dřevěnou nohu.


Dýmka z mořské pěny
Dýmka z mořské pěny Meerschaum Pipe
Střelné zbraně +1
Tento unikátní předmět je součástí pokladu piráta Petea na ostrově Tacarigua. Nejdříve se o pokladu musíte dozvědět od Holly v Boozově krčmě. Poté najdete Petea před starým chrámem v severní části ostrova. Poklad leží tamtéž.


Hřeben s jedním zubem
Hřeben s jedním zubem Comb with one tooth
Čepele +1
Pokud si přečtete knihu v prvním patře hlavní budovy Inkvizice na Mečovém pobřeží, dozvíte se, že existuje mapa, díky které najdete tento Legendární předmět. Mapu k pokladu si můžete prohlédnout na ostrově Caldera, přesněji v místnosti vedle velitele Carlose. Jejím zhlédnutím se vám odkryje místo, na kterém najdete zakopaný poklad s tímto Legendárním předmětem - jedná se o jedinou jeskyni na pobřeží pod Krystalovou pevností. Stačí tam tedy již jen zajít a poklad vykopat.


Jaguáří pařát
Jaguáří pařát Jaguar paw
Rituál +1
V malém pirátském táboře západně od osady domorodců v Maracaiské zátoce můžete nalézt knihu Cenné předměty, která vás navede na stopu talismanu Jaguáří pařát. Pokud jej chcete získat, musíte se dostat do starobylého chrámu. Ten se nalézá východně od osady domorodců v Maracaiské zátoce. Ale pozor, tento Legendární předmět hlídá velké množství termitů, proto buďte opatrní.


Láhev
Láhev Flask
Špinavé triky +10
Pokud procházíte poctivě všechny domy ve městech a osadách, nemůžete přehlédnout knihu Přístavní drby, která se nachází v prvním patře domu hned za hospodou na ostrově Antiqua. Pokud si tuto knihu přečtete, zjistíte, kde se ukrývá další Legendární předmět Láhev. Tu můžete dostat od jednoho z Gnómů jako odměnu za to, že jste zabili nestvůru, která požírala obyvatele této zapadlé vísky.


Láhev vzpomínek
Láhev vzpomínek Bottle of memories
Kult smrti +10
Na Mečovém pobřeží nezapomeňte navštívit starobylý chrám, který se nalézá nedaleko místa vylodění. V něm můžete nalézt knihu Rituály, ve které se dozvíte, kde se dá sehnat Legendární předmět Láhev vzpomínek. Proto vzhůru do tábora domorodců, kde navštivte obchodníka Kapuu, který vám tuto láhev může za 2000 zlatých prodat.


Lebka smrti
Lebka smrti Skull of death
Voodoo +1
Až vás cesty zavedou do Caldery, nezapomeňte si v kuchyni v domě Mauregata přečíst knihu Chaka Pagabudu. Díky ní se dozvíte, že Legendární předmět Lebka smrti lze získat v osadě domorodců v Maracaiské zátoce. Takže vám nezbývá nic jiného, než tam zajet a splnit úkol Dědictví Chaky Datua. A odměnou za to vám bude tato Lebka smrti.


Levá bota
Levá bota One left boot
Lstivost +1
Tacariguiský hostinec není jen zdrojem hezkých slečen a dobrého rumu - je také zdrojem zajímavých informací. A jednou z nich je to, kde nalézt Legendární předmět Levá bota. Tuto informaci naleznete v prvním patře tohoto hostince, v knize Pirátské historky. Jestli tuto botu chcete získat, musíte odjet na ostrov Antiqua, odkud se vydáte na severozápad, kde se nachází malý ostrůvek. A právě tam naleznete Levou botu.


Oběšencova oprátka
Oběšencova oprátka Hangman's noose
Muškety +10
Ve spodní části domu admirála Alvareze můžete najít knihu, ze které zjistíte, kde je ukryta Oběšencova oprátka. Toto místo se nalézá v nejhornějším patře skladiště na stejném ostrově. A abyste ji získali, musíte použít vycvičenou opičku - stoupněte si k zabedněnému oknu nalevo od schodů, opičku pak nasměrujte z okna ven a po střeše do patra nad vámi. Tam je tato oprátka položena. Pak se již jen stačí s opičkou vrátit a další Legendární předmět je váš.


Papouščí křídlo
Papouščí křídlo Parrot wing
Vrhací zbraně +10
Pokud se po vstupu do chrámu na Ostrově mrtvých vydáte po levé cestě, naleznete zanedlouho knihu, díky které zjistíte, kde hledat předmět Papouščí křídlo. Proto vaše další kroky musí vést na Ostrov zlodějů - tam při východu z jeskyně, ve které jste zůstali díky Slyneovi, najdete zprávu v láhvi. A v té pak najdete mapu pokladu. Proto se budete muset vrátit opět před vstup do jeskyně ze které jste vyšli, vykopat poklad a vzít si další z řady Legendárních předmětů.


Pirátův almanach
Pirátův almanach Pirate's Almanac
Bonus k získané slávě +10%
Pokud narazíte na Harlokův tábor v Maracaiské zátoce, určitě si nezapomeňte přečíst Potrhanou knihu. Ta vás navede na místo, kde by měl být uložen legendární Pirátův almanach. Ten můžete nalézt jen tehdy, vlastníte-li DLC Ostrov pokladů. Pokud ano, naleznete Pirátův almanach ve Stealbeardově pokladu.


Příruční zrcátko
Příruční zrcátko Hand mirror
Výřečnost +10
V Jackově majáku na ostrově Tanganicua si můžete přečíst knihu Pirátské výpravy, ze které se dozvíte, kde hledat Legendární předmět Příruční zrcátko. Tímto místem je hostinec na tomtéž ostrově, kde prodává tento předmět hostinský Booze za 2000 zlatých. Proto neváhejte a hned si jej zakupte.


Pytlík s prachem
Pytlík s prachem Powder bag
Pistole +10
Na Mečovém pobřeží určitě nezapomeňte projít skladiště, ve kterém naleznete knihu s udáním polohy dalšího Legendárního předmětu - Pytlíku s prachem. Ten dostanete jako odměnu za splnění úkolu Skladovací bedny pro Miguela, správce tohoto skladiště.


Rozbitá řehtačka
Rozbitá řehtačka Broken rattle
Černá magie +10
Pokud zavítáte na ostrov Antiqua, určitě si nenechte ujít voodoo obchod obchodnice Emmy. A pokud již v něm budete, určitě si nezapomeňte pročíst knihu Voodoo v praxi, ve které se skrývá návod, jak získat Legendární předmět Rozbitá řehtačka. Ten získáte jen tehdy, splníte-li úkol Hroby předků, který dostanete v Maracaiské zátoce.


Ruka s hákem
Ruka s hákem Hook hand
Sečné zbraně +10
V knize Pirátův život, kterou naleznete v jeskyni vedoucí z Přístavního města na ostrově Antigua směrem k Macově věži, si můžete přečíst, kde hledal Legendární předmět Ruka s hákem. Místo nálezu se nachází na děsem opředeném Ostrově mrtvých. Právě tam můžete získat mapu k pokladu, která se povaluje u místní arény, samotný poklad pak pár kroků severním směrem od Chrámu Zlodějů.


Scvrklá hlava
Scvrklá hlava Shrunken head
Zastrašování +10
Kniha Válečné tradice, která se nalézá vedle postele Malaiky v osadě domorodců v Maracaiské zátoce vám naznačí, kde můžete nalézt Legendární předmět Scvrklá hlava. Tímto místem je hřbitov domorodců na jihu Mečového pobřeží.


Stará mince
Stará mince Old coin
Neprůstřelnost +10
Ostrov zlodějů ve svých útrobách skrývá nejednu záhadu - když budete procházet vesnicí Gnómů, nezapomeňte si přečíst knihu, která se nalézá před domem jednoho z nich. Ta vám pak ukáže směr, díky kterému později najdete další z řady Legendárních předmětů - Starou minci. Tu můžete nalézt na Ostrově mrtvých, přesněji hned v okamžiku, kdy se poprvé ocitnete v kůži mrtvého.


Stříbrná maska
Stříbrná maska Silver mask
Odolnost vůči ostří +10
První zmínku o této masce můžete nalézt v knize Maskovaný muž, která leží na stole v kuchyni Di Fuegova domu na ostrově Tacarigua. Pokud se pak vydáte z přístavu na ostrově Antiqua na východ po pobřeží, narazíte na obchodníka Quinna, který prodává zajímavé předměty. Jedním z nich je klíč od zamknutého pokoje ve zdejším hostinci. Pokud tuto místnost navštívíte, naleznete v ní Zažloutlou knihu, jež vás nasměruje na Gibsonův hrob, který se nachází na zdejším hřbitově. V tomto hrobě je ukryt poklad, součástí kterého je i Stříbrná maska.


Tabatěrka
Tabatěrka Snuffbox
Zlodějina +10
Další z řady legendárních předmětů, který nemusíte nikde hledat - stačí si jej zakoupit za 2000 zlatých od obchodníka Possodina, který má svůj stánek na náměstí v Caldeře. Knihu Mistr zlodějů, která obsahuje informace právě o tomto Legendárním předmětů, můžete nalézt v jeskyni na Ostrově zlodějů, ve které se vás kapitán Slayne pokusí zabít.


Voodoo jehla
Voodoo jehla Voodoo needle
Bodné zbraně +10
Jestliže budete procházet tajemnou džungli na Mečovém pobřeží, narazíte v jeskyni na severu na Deník piráta, ve kterém se dočtete, kde hledat právě tento Legendární předmět. Proto rychle na loď a namiřte si to směrem na ostrov Antiqua. Pokud se hned po vylodění vydáte po molu směrem doprava, po nějaké době narazíte na krám s voodoo předměty. Majitelka Emma má Voodoo jehlu připravenou k prodeji za 2000 zlatých.Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist