Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

DLC - Chrám vzduchu

Poslední z řady DLC, které byly ke hře Risen 2: Dark Waters vytvořeny.

Chrám vzduchu

DLC Chrám vzduchu

Datum vydání 25.5.2012
Cena 9,99 Euro
Čeština České titulky

Chrám vzduchu je dalším "bonusovým" materiálem, který měl být součástí původní hry. Jedná se o nepříliš obsažný doplněk. Všechno začíná, když se od Patty dozvíte, že byl na Antigue spatřen starý známý z prvního dílu- druid Eldric. Na Antigue se s ním skutečně setkáte a mimo jiné se od něj dozvíte, že se pokouší stále věnovat staré magii, která s vyhnáním mágů téměř zanikla. Kromě téhle zajímavosti vám ale také prozradí, že Mara použila energii jistého Chrámu vzduchu k vytvoření svých vlastních monster. Onen chrám je krom toho také rodištěm okřídlených potvor chrlících oheň, díky čemuž se jim říká chrliči. Jsou to, jak vám Eldric vysvětlí, vzdálení příbuzní ještěranů z prvního dílu, kteří kdysi dávno tvořili stejně jako lidé vyspělou rasu.

Nyní se vydali klást svá vejce po ostrovech Jižních moří. Vy pochopitelně musíte najít Chrám vzduchu a zničit zdroj jejich a Mařiny moci. Nicméně ještě před tím musíte na Antigue pozabíjet všechny chrliče a jejich vejce donést druidovi. Při plnění tohoto úkolu také zjistíte, že se zmiňovaný chrám nachází na mystickém Ostrově bouří, jehož skalnaté břehy sužují, jak už ostatně název vypovídá, zuřivé hurikány. Eldric se přidá k vaší posádce, po vyčištění chrámu a ostrova vám však sdělí, že se chrliči stále vyskytují na okolních ostrovech a vy je proto musíte, spolu s jejich vejci, najít a zahubit. A zahubit tak hrozbu, kterou chrliči představují. Po vyčištění Chrámu vzduchu už jde o obyčejnou rutinu - na každém ostrově najdete postavu, která ví, kde se chrliči nachází, zakreslí vám jejich pozice do mapy, a vy se je vydáte pozabíjet.

Bonusovým úkolem tohoto herního rozšíření, či spíše doplnění, je záchrana bláznivého trosečníka a zároveň jediného lidského obyvatele tohoto prokletého ostrova - Cruise, kterého kdysi na ostrově vyložil, jakožto trest za krádež, pirátský kapitán Alvarez, který nyní vládne pirátské osadě na ostrově Antigua, a důkladně se drží pravidel pirátského kodexu.

Celkově toto DLC nenabízí nic víc, než jednu malou lokaci, na kterou se pravděpodobně už nikdy nevrátíte, nepříliš zábavné obohacení bestiáře o jeden druh potvory, jednu novou zbraň, a dvě NPC postavy, z čehož jedna je starý známý z předchozího dílu. Nutno však poznamenat, že ač se jedná opět o další ze “zbytečných“ DLC, má určitě v porovnání s ostatními nejvyšší herní hodnotu.

Chrám vzduchu v obraze


Risen 2 Risen 2 Risen 2 Risen 2
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist