Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Tacarigua

Na ostrově Tacarigua naleznete jak základnu vojáků Inkvizice, tak i přístavní základnu pirátů.

Tacarigua je vaší další zastávkou na cestě za dopadením Mary. Samotný ostrov by se dal rozdělit na tři specifické oblasti - základna vojáků Inkvizice, pirátský přístav a džungle. Dále je zde několik dalších, více či méně zajímavých lokací, ke kterým se v tomto popisu dostaneme později.

Po odplutí z ostrova Caldera vaše kroky budou směřovat na inkviziční základnu na Tacarigue. Již ale nebudete vystupovat v roli kapitána Inkvizice - vaše mise po vás vyžaduje úplné oproštění se od Inkvizice, abyste se co jednodušeji infiltrovali mezi piráty, od kterých máte získat zbraň, která porazí Titány. Tudíž se z vás hned na začátku stává vyvrhel a rebel, který byl od Inkvizice vyhozen. Proto přicházíte na Tacariguu skoro nahý a bez vybavení. A je jen na vás, jakým způsobem si na tyto věci vyděláte. Možností je hned několik - přes lov uprchlých otroků, zabíjení zvířat v okolní džungli, až po vykrádání starobylých chrámů. Takže pokud se pro nějakou z těchto činností rozhodnete, získáte prostředky na nákup vybavení, které vám poslouží ve vašich dalších úkolech.

Nedaleko přístavní základny Inkvizice se nalézá menší plantáž cukrové třtiny, na které pracují zajatí domorodí obyvatelé zdejších ostrovů. Úkolů zde není mnoho, chrámů k vykradení ještě méně - pokud se však rozhodnete používat v boji střelné zbraně, budete mít zde první příležitost si nějakou tu zbraň zakoupit. Pokud pak z této plantáže půjdete hlouběji do džungle, narazíte na poslední stanoviště Inkvizice. Dál je již na vás, jaký směr si zvolíte - vaše kroky mohou směřovat jak do prvního opravdového chrámu, tak i kolem řeky směrem k pirátům. Jenže samotný přístup do jejich doupěte obnáší ještě dlouhou cestu. Za zmínku také stojí maják, který se nalézá na jižním pobřeží ostrova - zde nemůžete narazit na nikoho jiného, než na piráta Jacka, jehož jméno vás provází od dob druhého dílu série Gothic.

Samotný pirátský přístav tvoří hostinec s ubytováním pro připluvší piráty. Dále je zde několik dalších domů, ve kterých můžete nalézt pár obchodníků / učitelů, kteří s vámi za menší peníz udělají obchod. Za zmínku také stojí Steelbeardova loď, která jako jediná dokáže bez újmy proplout okolo obávaného mořského predátora Krakena. A zde jsme u konce vašeho snažení - vaším úkolem bude dostat se do posádky právě tohoto kapitána, jelikož pokud vám neuvěří, na zbraň můžete zapomenout. Takže vzhůru do plnění úkolů, na jejich konci z vás bude pravý a nefalšovaný pirát. Tato cesta není tak jednoduchá, jak na první pohled vypadá. Budete se muset chovat tak, jak by se choval správný pirát - drancovat, okrádat, vyhrát pár soubojů. To vše poslouží tomu, že se vám zvýší reputace u ostatních pirátů, potažmo samotného Steelbearda.

V neposlední řadě stojí za zmínku také tacariguiské vnitrozemí, ve kterém můžete objevit mnoho tajemných zákoutí, menších chrámů, jeskyní a různých míst, kde můžete něco nalézt, ukrást anebo jinak nabýt. To samé platí i o pobřeží, které je dostupné na mnoha místech okolo celého ostrova.

Důležitá místa


Risen 2 Risen 2 Risen 2 Risen 2

Mapa ostrova Tacarigua

Zajímavá místa:
1) Puerto Sacarico
2) Plantáž cukrové třtiny
3) Vascova věž
4) Vstup do severního chrámu
5) Jackův maják
6) Velká brána - vstup do Pirátského doupěte
5) Pirátské doupě

Klíčové NPC postavy

Kapitán Steelbeard

Legendární kapitán, otec naší přítelkyně Patty. Již od prvního dílu je jasné, že bude mít kapitán Steelbeard v pokračování důležitější roli, než jen tu, že se o něm bude mluvit. Hned na začátku samotné hry se od Patty dozvíte, že piráti nemají s Krakenem takové problémy, jako ostatní lodě - proto bude ve vašem zájmu zjistit vše, co by vám mohlo pomoci v boji s Marou. Takže na ostrově Tacarigua bude vaším prvotním úkolem dostat se mezi posádku tohoto kapitána. Proto však budete muset udělat trošku více, než jen tvrdit, že jste dobrý přítel jeho dcery. Zde nutno podotknout, že důležitost této postavy přesahuje její pozemský život - její odkaz budete následovat po dobu celé hry.

Di Fuego

Guvernér ostrova Tacarigua, kterého do této funkce dosadila Nejvyšší rada. Jako guvernér ostrova má pod svým velením i vojáky Inkvizice, které využívá k nejrůznějším úkolům. Pro vás bude jeho přízeň znamenat nákup pár předmětů, které schovává pro "návštěvníky" - jedná se povětšinou o oblečení. Také od něj budete moci koupit mapu a dostat pár úkolů, které vám přinesou jak zlato, tak i plusové body štěstí. Jeho dům naleznete v základní vesnici Inkvizice, kde přistanete po odplutí z Caldery.

Largo

Larga potkáte poprvé již na ostrově Caldera - přesněji tedy v calderském žaláři, do kterého jej dostaly jeho nenechavé ruce. Jenže jako zloděj vás může naučit mnoho zajímavých schopností - od vykrádání kapes, přes páčení zámků, až po plížení, bez kterého se ve světě Dark Waters neobejdete. Takže Larga poprvé najdete zavřeného ve vězení, po vašem odplutí na ostrov Tacarigua jej můžete nalézt opět ve vězení - rozdíl však je v tom, že pokud přijmete jeho nabídku, budete jej moci osvobodit. Za to se stane vaším učitelem a dokonce vám pomůže nalézt cestu do pirátského doupěte, kde se budete moci připojit ke kapitánovi Steelbeardovi.

Flannigan

Flannigan žije v pirátském doupěti na severovýchodě ostrova. Je to obchodník a zároveň učitel, který vám může nabídnout hodně ze svých znalostí a zásob. Takže pokud se rozhodnete pro linii špinavých triků, měly by vaše kroky vést rovnou k němu. A pokud mluvíme právě o tomto pirátovi, tak nesmíme opomenout, že vaši první opičku získáte právě od něj - ta se vám bude hodit při vykrádání hlídaných a jinak nepřístupných míst.

Thompkins

Hned jak opustíte přístavní vesnici Inkvizice, narazíte na plantáž cukrové třtiny, na které pracují domorodí otroci. A vše tam střeží pár vojáků Inkvizice, kteří dávají bedlivý pozor, aby jim nějaký ten otrok neutekl anebo aby nemizely zásoby. Jedním z těchto vojáků je právě Thompkins, od kterého, pokud pro něj zabijete divočáka a jaguára, můžete koupit vaší první palnou zbraň, kterou ve hře budete moci získat. Takže pokud se rozhodnete zaměřit na palné zbraně, rozhodně si od něj brokovnici a zásobu kulek zakupte, určitě neprohloupíte - střelnou zbraň ve hře určitě využijete.
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist