Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Caldera

Ostrov Caldera tvoří Křišťálová pevnost a samotné město. Zbytek ostrova je zahalen lávou.

Místo, na kterém začíná vaše putování za přemožením Mary. Místo, ze kterého jsou vysílány inkviziční expedice do nového světa. Místo, které je poslední baštou svobodného lidu. To vše je Caldera. Tento ostrov tvoří pevnost a přilehlé město - vše ostatní je pohřbeno pod nánosy lávy. Křišťálová pevnost slouží jako hlavní velitelství vojáků Inkvizice, z jejíchž řad jsou vybírání dobrovolníci na nebezpečné expedice do neobydlených částí kontinentu Arborea.

Vy jako kapitán Inkvizice na tomto ostrově začínáte - jelikož však nedopadlo nic tak, jak jste plánovali po odplutí z Farangy, sžíráte se pociten viny a vše zapíjíte notnou dávkou alkoholu. Tento "poklidný život" končí v době, kdy k pevnosti připlouvá další loď. Ta je jako všechny ostatní napadena obávaným monstrem zdejších vod - Krakenem. A vaším úkolem je najít všechny, kteří mohli tento devastující útok přežít. Tím se před vámi otvírá to, před čím jste se snažili celou dobu pobytu zde utéct - vaše pomoc při záchraně světa. V této době potkáváte svou starou známou Patty, která od vás žádá pomoc při nalezení svého otce. A tím vás vlastně zatahuje do dalšího sletu událostí, který vám nedovolí jen nečině přihlížet, ale donutí vás něco dělat.

Samotný ostrov Caldera je obyvatelný jen z části - hlavní část tvoří samotné město, které je na jihu zakončeno pevností. Tato pevnost je zároveň přístavem, ze kterého odplouvají lodě Inkvizice. Centrum samotného města tvoří náměstí, na jehož úpatí stojí budova Nejvyšší rady. Po obvodu náměstí jsou pak rozmístěny nejrůznější budovy, z nichž stojí za jmenování hotel, naproti kterému má svůj obchod jeden z mála obchodníků, které zde najdete. Pokud půjdete směrem od náměstí ke Křišťálové pevnosti, narazíte na dvě od sebe jdoucí ulice, ve kterých můžete nalézt domy nejdůležitějších osob ve městě. Také zde můžete narazit na dalšího obchodníka, který má ve svém sortimentu meče.

V samotné Křišťálové pevnosti naleznete velitelství Inkvizice, na jehož náměstí se cvičí noví rekruti. Cestou do přístavu pak můžete narazit na skladovací prostory pro nově přivezené zboží. Toto zboží je zde uskladněno do doby, než se dál distribuuje do samotného města. Pak už jen následuje molo, ke kterému čas od času dorazí nějaká ta loď. Tedy pokud nepozorovaně propluje přes mořského netvora Krakena.

Důležitá místa


Risen 2 Risen 2 Risen 2 Risen 2

Mapa ostrova Caldera

Zajímavá místa:
1) Křišťálová pevnost
2) Přístavní skladiště
3) Mauregatův dům
4) Azurův dům
5) Městský hotel
6) Budova Nejvyšší rady

Klíčové NPC postavy

Carlos

Starý známý z prvního dílu série Risen, v němž spravoval Přístavní město. Jako nejvyšší velitel inkviziční armády přijímá rozkazy pouze a jenom od Nejvyšší rady, tvořené zástupci všech cechů. A je to právě tento muž, kdo vás pověří tajnou misí, ve které bude vaším úkolem naleznout zbraň, s její pomocí zastavíte řádění Titánů. Carlos je přesvědčen, že jste jediný, kdo může zachránit zbytky lidstva před záhubou. Jeho přesvědčení s ním však nesdílí členové Nejvyšší rady, kteří si myslí, že mír je možné domluvit pouze prostřednictvím Mary. To je ovšem pro muže typu Carlose nepřijatelné.

Mauregato

Mauregato je jedním z nejvýznamnějších obyvatelů ostrova Caldera. Jeho vliv jej dostal na čestné místo do Nejvyšší rady, kterou však potajmu používá jen k prosazování svých vlastních cílů - získání ještě více zlata a moci jak pro sebe, tak i cech, který zastupuje. Vám bude od jisté doby jasné, že pokud se chcete dostat ke Garciovi (jednomu ze čtyř kapitánů, kteří mají ve svém držení magické artefakty, s jejichž pomocí budete moci porazit Maru), budete to muset udělat právě přes Mauregata. Takže je jen na vás, jaký způsob k dosažení toho cíle použijete.

Azuro

Azuro je další z členů Nejvyšší rady. Již na samém začátku vám bude jasné, že Mauregato a Azuro nejsou nejlepšími přáteli. Důvod je jasný - Mauregato zneužívá postavení v Nejvyšší radě a tak je na čase, aby opustil její řady. Pokud by se tak stalo, bylo by mu odebráno předsednictví této rady a toho chce Azuro docílit - dohodne se tedy s vámi, že pokud mu přislíbíte pomoc při hledání usvědčujícího důkazu proti Mauregatovi, pomůže vám na oplátku on s vaším vstupem do budovy rady, kde budete moci najít další stopy vedoucí ke kapitánovi Garciovi.

Panteleo

Panteleo - nevýrazná, leč důležitá postava. Tento obchodník sehraje důležitou roli při vašem hledání kapitána Garcii. Původně žil Panteleo na venkově, jenže přišla válka a tak o všechno přišel. Přestěhoval se proto do Caldery, kde si pronajal hotelový pokoj. A v něm žije doteď. Pokud tedy budete shánět jakékoliv ošacení, včetně poslíčkovského oděvu, zajděte rozhodně za ním.

Cassandra

Cassandra je tak trošku náruživá archivářka v sídle Nejvyšší rady. Pokud na ni budete hodní, pomůže vám vyřešit problém s nalezením důkazu proti Mauregatovi. Jenže nic není zadarmo a tak ani pomoc od Cassandry se neobejde bez menší peněžní kompenzace. A když na ni budete opravdu hodní, dopřeje vám i něco navíc. Něco, čeho se od nikoho jiného ve světě Risen 2 nedočkáte.




Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist