Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Bestiář

Přinášíme informace o doposud známých monstrech z Risen 3.

Lávový golem

Lávový golem

Hráči, kteří v Risen 3: Titan Lords poprvé narazí na Lávového golema, se budou třást strachy. I když se ve hře tato monstra vyskytují samostatně anebo ve dvojicích, jsou velice nebezpečná - vzhledem ke své velikosti (3 metry) a síle dokážou neopatrným dobrodruhům způsobit obrovská zranění.

Někdo, kdo neopatrně zkoumá sopečné oblasti, má velkou šanci na tyto tvory narazit. Obvykle je právě Lávový golem poslední věcí, kterou ve svém životě pak tento nebožák uvidí. Ne vždy je moudré tyto monstra podcenit - velikost vždy neznamená pomalost. Lávový golem nepotřebuje k životu jídlo, i když se objevily pověsti, že se živí krystaly. Jde o velmi ostražitého chlapíka na dvou nohách. Nemyslete si, že neumí šplhat!

Pokud se s tímto monstrem rozhodnete utkat, dávejte si pozor na jeho zničující údery pěstmi. Také vás mohou překvapit náhlým kopem.

Pekelný pes

Pekelný pes

Pekelný pes je pravou hráčskou noční můrou. Už jeho démonický vzhled může v dobrodruzích vzbuzovat paniku, k jeho působivému vzezření přispívá i váha okolo 80 kg.

Jakmile pohlédnete do jeho zářících očí, přejde vás jakákoliv odvaha. Jeho výborný sluch a čich z něho dělají perfektního lovce. A pokud si myslíte, že se v přírodě vyskytuje samostatně, děláte obrovskou chybu - skupina těchto monster ukončí život hrdiny dříve, než si myslíte. A to ještě nevíte, že tento pes umí i šplhat!

Primární zbraní Pekelného psa jsou jeho zuby. Dlouhým skokem může přistát nic netušící oběti přímo na krku. Často se také stává, že tento pes slouží jako domácí mazlíček něčeho ještě mnohem nebezpečnějšího, než je on sám.

Velký pralesní pavouk

Velký pralesní pavouk

Pavouci. Člověk se hned otřepe odporem. A když pomyslíme na tohoto zástupce svého druhu, o to víc - Velký pralesní pavouk se svou výškou dva až tři metry dělá čest svému jménu. Jeho motto zní: Pokud jsi menší než já, ulovím tě. Na základě svého tmavého zabarvení a skutečnosti, že tito tuzí protivníci bydlí v dírách, objevíš je často pozdě, někteří dobrodruzi by řekli: až příliš pozdě!

V pavoučí hierarchii stojí nad obyčejnými pralesními pavouky, kteří jsou už sami o sobě pěkné bestie. Když dojde k boji s těmito zlomyslnými potvorami, musí si člověk dát pozor především na útoky pavoučích nohou.

Dračí chňapavec

Dračí chňapavec

Název Dračí chňapavec mluví za vše: stačí jeden pohled na tuto mrštnou a houževnatou bestii, aby měl člověk představu, jak se její ostré zuby a drápy zatínají do masa hrdiny. A často nebývají tito rychlí lovci sami - loví v malých skupinkách až se dvěma společníky.

Při své výšce kolem dvou metrů se jeho nebezpečná tlama zavírá rychleji, než by bylo jednomu milé. A přitom se Dračí chňapavec nemusí vynořit zrovna vedle hrdiny - dokáže se bez problému z větší dálky jediným skokem dostat až k hráči.

Gnómové

Gnómové

Gnómové jsou hráčům hry Risen zřejmě známi. Avšak tentokrát mají novou roli - uzavřeli účelové spojenectví s mágy v taraniských dolech. Zde gnómové kutají rudu a odevzdávají speciální krystaly svým novým spojencům. Některé kovy (jako např. ruda, stříbro nebo zlato), které jim padnou do rukou, si smějí ponechat.

Gnómové jsou obecně přátelští tvorové. Pokud byste jim ovšem chtěli upřít jejich "nálezné", musíte počítat s jejich rozhodným odporem.

Mrchožrout

Mrchožrout

Podcenit nepřítele se nevyplácí. To samozřejmě platí i pro herní svět Risen 3: Titan Lords. Mrchožrout na první pohled nevypadá příliš nebezpečně, je to přece býložravec. Ale to jste na omylu. Přestože upřednostňuje zahnání svých nepřátel varovnými signály před přímým útokem, setkání s ním stejně může skončit smrtelně.

Mrchožrouti se totiž jen zřídka vyskytují o samotě a většinou žijí ve skupinách. Na tuto metr a půl vysokou bestii můžete narazit na březích řek a jezer. Mezi jejich oblíbená místa patří i mýtiny v džungli. Pokud se mrchožrout cítí v ohrožení, útočí svým ostrým zobákem a spolehá na své silné dolní končetiny.

Železný golem

Železný golem

Tři metry vysoký a mocný jako hora - takto mnoho dobrodruhů popisuje Železného golema. Nepřistupujte k němu nedbale, i když se většinou vyskytuje sám nebo ve dvou. Toto rozhodně není bytost, která by vás zvala na čaj. Nemá žádnou vůli a jeho jediný životní cíl je zabít vašeho hrdinu.

Železní golemové jsou poněkud těžkopádní na svých masivních nohách a pohybují se pomalu. Ovšem jakmile uvězní svoji nešťastnou oběť, jejich mocné pěsti s ní udělají krátký proces. Jsou také schopni narážet a dupat. A pokud toto vše selže, použijí magický útok, který s jistotou zničí jakýkoliv odpor.

Stínový válečník

Stínový válečník

O mysteriózních stínových válečnících toho není moc známo. Zřejmě je to tím, že setkání s nimi člověk zpravidla nepřežije. Ojedinělé zprávy od zoufalých hrdinů však máme: stínoví válečníci jsou vojáci strašlivé armády a jako takoví jsou nebezpeční bojovníci na blízko. O některých z nich se povídá, že vládnou magií.

Ačkoli se na první pohled pohybují jako lidé, působí svým vystupováním jako z nějakého jiného, hrůzostrašného světa. Rovněž krajina, kde na ně člověk narazí, vypadá jako mrtvá a vyprahlá.

Obří krysa

Obří krysa

Když už se i myši postarají o to, aby hrdinové vyskočili strachy na stůl, lze si představit, jakou paniku vyvolá metr velká Obří krysa. V Risenu 3 se rády prohánějí v zatuchlých jeskyních nebo po skalnatých oblastech. Avšak máme dobrou zprávu: obvykle nepředstavují velké nebezpečí, avšak zaútočí, pokud se cítí být ohroženy. A bez jakéhokoli zastírání musíme říct, že jsou velmi lačné po boji a stále hledají, co by mohly sežrat.

Pokud se s nimi člověk pustí do boje, musí být připraven na to, že se tyto potvory postaví na zadní a chňapnou. Kromě toho dovedou na nebohého dobrodruha skočit i z větší vzdálenosti.
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist