Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Jak na soutěž ve střelbě

Na našem fóru se často setkáváme s dotazem, jak co nejefektivněji vyhrát soutěž ve střelbě. Pravdou ovšem je, že návodů na tuto soutěž je hned několik. Ovšem jejich funkčnost závisí vždy na vaší zručnosti a postřehu - vyhazované předměty létají velkou rychlostí a jejich sestřelení je mnohdy hodně těžké. Vše navíc ztěžují často vyhazované bomby, po jejichž zásahu pro vás hra končí.

Takže jak to udělat, abyste vždy splnili počet zásahů, které jsou po vás požadovány? Možností je hned několik - buď se pokusíte tuto soutěž splnit pokusem save / load nebo použitím konzole (při aktivované konzoli stisknete tlačítko F6, což vám veškeré dění na obrazovce zpomalí natolik, že sestřelení předmětů bude hračka). Další asi nejoblíbenější variantou je styl střelby, který vám na svém videu představí Milhaus:

Sestřelování flotily

Pokud máte nedostatek zlaťáků a umíte dobře střílet, určitě zavítejte k bývalému dělostřelci Barneymu na ostrově Tacarigua, protože u něho obě tyto věci budete moci dobře zkombinovat. Na začátku budete muset splnit tři klasické střelecké soutěže, ve kterých sice nejdou vydělat žádné peníze (odměnou vám je deset bodů slávy), jsou však branou k daleko finančně zajímavější soutěži, ve které vyděláte více než dost.

Vezmeme to však od začátku. Základem všeho jsou splněné tři střelecké soutěže, ve kterých po vás Barney požaduje, abyste v každé z nich trefili minimálně jeden vyhozený předmět (vše jde i bez jediného přesného zásahu, přijdete ovšem o slávu, proto zde tuto variantu neuvádíme). Což opravdu není problém. Jak budete mít tyto tři soutěže za sebou, můžete si vybrat, zda budete střílet dál (každé kolo vás bude stát deset zlatých, pokud se trefíte více než čtyřikrát, bude vám váš vklad vrácen - pokud trefíte všech deset vyhozených předmětů, vrátí se vám váš vklad a navíc vám Barney dá 250 zlatých) anebo zkusíte soutěž "Sestřelování flotily".

V této soutěži jde o to, že musíte projít třemi koly - v prvním kole je vaším úkolem sestřelit pět a více vyhozených předmětů, v druhém kole předmětů šest a ve třetím posledním pak sedm. Pokud všechno splníte tak, jak po vás Barney požaduje, předá vám 500 zlatých, což rozhodně v počátcích hry potěší. Předáním peněz by měl tento fígl skončit, jenže tomu tak není - pokud si chcete vydělat další peníze sestřelováním flotily, máte smůlu, jelikož Barney vám již tuto možnost nenabídne. Stačí však zvolit možnost klasické střelby na cíl za deset zlatých a tuto soutěž splnit (jakýmkoliv způsobem, opět vám ale doporučujeme sestřelit alespoň jeden předmět). Až se opět dostanete do dialogového menu, sestřelování flotily tam opět bude. Díky Davalanovi za zaslaný fígl.

Možnost soutěže u Barneyho
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist