Risen fansite - návody, novinky, wallpapery, screenshoty, tipy a triky
r1 r2 r3 fórum

Maracaiská zátoka

Maracaiská zátoka je nehostiné místo plné starobylých chrámů a zrady.

Místo plné starobylých chrámů a tajemných zákoutí džungle. To vše je Maracaiská zátoka, nacházející se jihozápadně od ostrova Antigua. Umístění této zátoky zjistíte poté, co si v calderské knihovně přečtěte knihu Rozhodnutí Nejvyšší rady. Maracaiská zátoka je dalším z řady míst, kde můžete získat magický artefakt - Kostěnou ruku - který vám pomůže při závěrečném boji s Marou.

Vaše loď přistává u břehů pevniny v její severní části, přesněji v přístavu vojáků Inkvizice. Tento přístav je tvořen několika chrámy, ve kterých našli vojáci ochranu před divokými zvířaty a útoky domorodých obyvatel tohoto místa. Pak již musí vaše kroky směřovat do neprostupné džungle, kterou je pokryta celá tato lokace. Jediným sladkovodním zdrojem, který zde naleznete, je mělké jezírko pod vesnicí domorodců. Maracaiská zátoka je místo zvláštní také tím, že je zde mnoho starobylých chrámů, které vybudovali předkové zdejších obyvatel - stavbami tohoto typu projevovali úctu svým zemřelým. Pokud některými z nich budete procházet, můžete v nich nalézt vysvlečené mrtvoly neznámých mužů, čímž aktivujete úkol, díky němuž postupem ve hře odhalíte spiknutí, které je na tomto místě inscenováno.

Pokud se vydáte z inkviziční základny směrem do vnitrozemí, povede vás cesta jediným možným směrem - nikde se nedá zabloudit, nikam odbočit. Čas od času můžete narazit na menší tábor - za zmínku určitě stojí ten, v němž naleznete starého známého kuchaře z Risen 1 - Harloka. Od toho se můžete dozvědět více o deníku kapitána Steelbearda. Harlok vlastní jeden list z tohoto deníku a tak bude na vás, jak jej přesvědčíte, aby se přidal k vaší posádce a tento list vám vydal. Po tomto setkání se vydáte dále po cestě, která se stáčí na jih - pokud se jí budete držet, zanedlouho se dostanete do vesnice domorodých obyvatel Maracaiů. Zde se odehraje velká většina všech úkolů hlavní linie, proto dávejte velký pozor na všechny možné rozhovory, které zde povedete.

Ve vesnici si všimnete několika vojáků Inkvizice, kteří stojí kolem plátěného stanu. V něm naleznete velitele celé výpravy Corrientese. Od něho se dozvíte, že hledá tajný vchod do Chrámu ohně. Jenže nemůže nalézt nikoho, kdo by mu řekl, kde se tento vchod nachází. Takže bude čistě na vás, zda se vydáte tento vchod najít hned, anebo se rozhodnete splnit nejdříve všechny úkoly, které na vás na tomto místě čekají. Tak či tak se postupem času dostanete právě do Chrámu ohně, kde se hlavní linie příběhu rozmotá. Samotný Chrám ohně se nachází v tajném údolí na jihozápadě zátoky - vchod do něho je přístupný z jednoho z dungeonů, který se v těch místech nachází. Výsledkem všeho vašeho snažení bude odhalený Garcia a získaná Kostěná ruka, tedy artefakt, který vám pomůže v boji s Marou. Za zmínku také stojí sídlo šamana kmene, které naleznete v jihovýchodní části zátoky. Na severní pláži pak naleznete loď kapitána Garcii střeženou jeho piráty, kterou po osvobození můžete darovat vojákům Inkvizice.

Důležitá místa


Risen 2 Risen 2 Risen 2 Risen 2

Mapa Maracaiské zátoky

Zajímavá místa:
1) Základna vojáků Inkvizice
2) Chrám ohně
3) Vesnice Maracaiů
4) Loď kapitána Garcii
5) Dům domorodého šamana
6) Tábor Harloka a jeho ochránců

Klíčové NPC postavy

Corrientes

Corrientes je velitel expedice pověřené Nejvyšší radou na Caldeře, aby nalezla starobylý Chrám Ohně na Maracaiské zátoce. Jelikož však nikdo neví, kde tento chrám hledat, musí se vojáci spojit s místními domorodými obyvateli. Postupem času však zjistíte, že Corrientes a jeho vojáci nejsou těmi, za které se vydávají - praví inkviziční bojovníci jsou již dávno mrtví a jejich role přebral sám tolik hledaný kapitán Garcia a jeho piráti. A jen na vás bude, jak časně tento podvrh obhalíte a zamezíte jim v dalších plánech.

Valdez

Valdez je poručík inkvizičních vojsk, hlídající hlavní přístav v Maracaiské zátoce. Hlavní velitel této expedice Corrientes jej opustil a vydal se plnit úkoly dále do vnitrozemí a Valdezovi nezbylo nic jiného, než střežit nejdůležitější přístupové místo do zátoky. Vinou střetu s pirátským kapitánem Garciou přišeli inkviziční vojáci o svoji loď, což je postavilo do situace, kdy nemohou toto místo opustit žádným dostupným prostředkem. Loď samotného Garcii se jim nakonec podařilo zahnat, i tak je jejich situace beznadějná. Proto záleží na vás, zda jim v této nepříjemné situaci pomůžete.

Bones

Lodní doktor, který umřel na malárii. Tedy byl by mrtvý, kdyby jej domorodci z vesnice Maracaiů neoživili - za to je nyní Bones léčí a pomocí svých vizí udržuje celou vesnici v bezpečí. Jenže ne vše šlo tak jak mělo, a tak jedna část Bonese zůstala ve světě mrtvých kde bloudí, neschopna se sama vrátit zpět ke svému tělu. Pokud se mu s tímto jeho problémem rozhodnete pomoci, můžete v Bonesovi získat dalšího člena vaší posádky, který vám pomůže tak, jak nejlépe bude umět. Samozřejmostí pak je, že vás naučí vše, co ví o léčení.

Harlok

Starý známý z Risen 1, kde vařil v klášteře Věčného plamene. Pokud si dobře vzpomínáte, podezřívali jste ho jeden čas z vraždy novice Hemlara. A to vám také hned při vašem prvním setkání s ním Harlok vyčte. Pokud narazíte na jeho tábor v Maracaiské zátoce, budete se muset nejdříve vypořádat s jeho ochránci, teprve pak s vámi bude Harlok ochoten jednat. Krom jiného se také dozvíte, že je to právě on, kdo vlastní další část tolik žádaného deníku kapitána Steelbearda. V podstatě bude jen na vás, co se mu za tuto ztracenou část rozhodnete nabídnout, tak či tak nakonec Harloka přiberete do svoji posádky a odplujete na Ostrov pokladů.

Datu

Náčelník kmene Maracaiů, žijící v domě umístěném na nejvyšším bodě vesnice. Vy k němu přicházíte v době, kdy oplakává smrt svého jediného syna, kterého zabil pirátský kapitán Garcia. A jelikož je již Datu starý a tuší, že jeho zemi ohrožuje zlo, musí svoje náčelnictví předat někomu mladšímu - rozhodne se mezi jeho nejlepšími bojovníky, kterým zadá tři úkoly, po jejichž splnění se jeden z nich stane náčelníkem lidu Maracaiů. Vaším úkolem v tomto rozhodování bude pomoci jednomu z kandidátů - odměnou pro vás na konci bude další z řady legendárních předmětů Lebka smrti.
Gothicz.net | Gamefan.cz | © Kamil Krásný & Paulie & Jémák 2007-14 TOPlist